VTM.cz pro čtečky: časté otázky

5. 2. 2011

Během vydávání VTM.cz pro čtečky se objevilo několik problémů, které na straně vydavatele nedokážeme vyřešit. Buď je nutný zásah na straně čtenářů, nebo jde spíše o vlastnost než chybu. Na této stránce odpovídáme na nejčastější otázky tohoto typu.

Při jiných problémech se čtením ebookového vydání VTM.cz nám prosím napište na e-mail ebooky@vtm.cz.

Přihlášení k pravidelnému odběru

Po přihlášení mi na Kindle nic nepřišlo

VTM.cz vydáváme vždy v pátek, většinou v dopoledních hodinách. Pokud jste svůj Kindle správně nastavili, během nejbližšího pátku dostanete první vydání. Správné nastavení a povolení doručování dokumentů z e-mailu @vtm.cz je ale nezbytné.

Používám čtečku Kindle pro Android (iPhone, iPad, PC…). Kde mám najít její adresu pro automatické doručování?

V tomto případě si prosím přihlaste zasílání upozornění na nové vydání na vlastní e-mailovou adresu. Softwarové čtečky Kindle totiž nemají přiřazenu vlastní adresu, přímé zasílání vydání u nich není možné využívat.

Když v e-mailu kliknu na odkaz ke stažení, nic se nestane. Používám telefon s Android OS.

V telefonech Android je nutné, aby s typem souboru (EPUB nebo MOBI) byla svázána příslušná aplikace. Pokud není, po klepnutí na odkaz se nic neuloží.

Zobrazení článků ve čtečkách

Jak zařídit, aby na koncích stránek nezůstávaly mezititulky k textu, který je až na následující stránce

Musíme počkat na osvícené čtečky, které se začnou lépe snažit o pěkné zobrazení. Kromě popsaného případu s mezititulky je stejný problém s tzv. sirotky a vdovami, tedy jedním řádkem odstavce, který začal už na předchozí nebo skončil až na následující straně.

Při konverzi dokážeme pomocí nedělitelné mezery řešit problém jednopísmenných předložek na konci řádků. S tím si čtečky obvykle poradí. Neexistuje ale žádný způsob, jak zajistit svázání mezititulku s následujícím odstavcem. Tohle si musí řídit sama čtečka.

Softwarové čtečky

Stanza: první stránka vydání je prázdná

Jde zřejmě buď o chybu aplikace Stanza, nebo převodní aplikace Calibre, kterou používáme. Na první stránce by měla být vidět obálka vydání, jsme přitom přesvědčeni, že ji vkládáme správným způsobem. Kdyby někdo věděl, jak se ve Stanze zbavit první bílé strany, dejte nám prosím vědět.


Zpět na úvod: VTM.cz pro čtečky knih

Nejčtenější