R-Link, multimediální systém s online aplikacemi

Renault  |  Komerční prezentace

Renault R-Link je multimediální systém na palubách vozů Renault, který umožňuje propojení s vnějším světem prostřednictvím online aplikací.

R-Link, nový multimediální systém značky Renault, koncentruje všechny potřebné multimediální funkce na jedno místo. Nenutí uživatele používat několik mobilních zařízení či telefonů současně. Z pohledu základních funkcí R-Link nabízí všechny dnes běžné a požadované funkce počínaje navigací a telefonováním, přes rádio, audio streaming a připojení Bluetooth® a přenosných přehrávačů hudby.

Bezpečně, užitečně a zábavně

Navíc ale tento standard rozšiřuje o řadu užitečných funkcí týkajících se řízení a informací o vozidle, jakož i o bohatou nabídku více než třiceti aplikací, které mohou být nahrány přímo do systému. Nejedná se tak o klasický navigační systém, na nějž jsou klienti zvyklí, ale spíše o chytrý tablet integrovaný do vozu. Intuitivní ovládání těchto funkcí je díky sedmipalcovému (18 cm) dotykovému displeji a dalším ovládacím rozhraním velmi jednoduché. Nabízí se tak další paralela s tablety. Příkazy lze zadávat nejen rychlým dotykem displeje, ale také hlasem (pozn. hlasové ovládání v češtině systém zatím neumožňuje).

Výhody systému Renault R-Link

Uživatel dostává systém, který si může upravit podle svého. Vstupním bodem do R-Linku je domovská obrazovka sdružující informace z více funkcí, která nabízí výběr několik možností vzhledu a rozsahu zobrazovaných informací. Vysoká hodnota systému R-Link však nespočívá pouze v jeho grafice, přehlednosti, snadnosti použití a v základních funkcích. Velkou přidanou hodnotou tohoto systému je jeho schopnost neustálého rozšiřování funkcí a také možnost komunikace s okolním světem, kterou zajišťuje datové připojení s technologií EDGE. R-Link se připojuje do sítí mobilních operátorů nezávisle na zemi, kde se vůz nachází, díky celosvětově platným smlouvám. Uživatel tak nemusí nikam vkládat SIM kartu, podepisovat další smlouvu s mobilním operátorem či dokonce využívat datových služeb ze svého mobilního telefonu, aby mohl R-Link naplno využívat.

Uživatel má k dispozici nejen předinstalované aplikace, ale může získávat další na e-shopu R-Link Store. Zde aktuálně nalezne více než třicet aplikací, ovšem celkový počet dostupných aplikací se stále rozšiřuje. Renault R-Link Store tak má všechny předpoklady k tomu, aby se stal místem č.1 pro automobilové aplikace. Jaké aplikace jsou k dispozici? Například E-mail, díky níž je možné přijímat e-maily i na ně odpovídat přímo z vozu. Nebo můžeme zmínit o aplikaci Počasí, která zobrazuje aktuální předpověď počasí a výhled na další dny kdekoliv v Evropě.

Více se dozvíte na stránkách společnosti Renault

Nejčtenější