Jak nastavit čtečku Kindle pro automatické doručování VTM.cz

25. 1. 2011

Do čteček Amazon Kindle je možné posílat knihy a jiný obsah e-mailem. Tuto funkci využíváme k automatickému doručování VTM.cz přímo do vašich čteček. Aby to ale takhle mohlo fungovat, musíte svůj Kindle správně nastavit.

Upozornění: Tuto možnost mohou využít pouze majitelé samostatného zařízení Kindle. Automatické doručování není dostupné pro softwarové čtečky Kindle (pro PC, Android, iPhone…).

Kde najít e-mailovou adresa čtečky

Každý Kindle má svoji vlastní e-mailovou adresu, kterou vložíte do formuláře k přihlášení odběru VTM.cz.

Tuto adresu najdete na webu Amazonu na stránce Personal Documents Settings. Budete se muset přihlásit. Na stránce hledejte sekci Your Kindle Devices, adresu uvidíte v takové tabulce:

Jakou adresu zvolit?

Jestli používáte Kindle vybavený pouze připojením Wi-Fi, je to jedno, můžete použít adresu @kindle.com nebo @free.kindle.com.

Rozdíl poznají jen majitelé Kindlu s připojením přes síť 3G. S použitím první varianty adresy jim VTM.cz přijde okamžitě po zveřejnění, ale za přenos prostřednictvím mobilní sítě trochu zaplatí. S adresou @free.kindle.com čtečka počká, až bude v okolí dostupná síť Wi-Fi.

Jak povolit doručování

Abychom vám mohli posílat e-maily s vydáním VTM.cz, musíte to na stejné stránce, kde jste našli adresu Kindlu, povolit.

Pod sekcí Approved Personal Document E-mail List najděte odkaz Add a new approved e-mail address. Klepněte na něj, do pole E-mail address zadejte text @vtm.cz a potvrďte ho tlačítkem Add address. Tak, jak je to vidět na obrázku:

Tento krok je naprosto nezbytný. Pokud naši adresu na stránce nepovolíte, nebudeme vám moci VTM poslat. A ani nepoznáme, že nastala nějaká chyba.

Jak zjistím, že je všechno správně nastavené?

Těšte se na pátek. Vzhledem postupnému rozesílání neslibujeme přesný čas, kdy vydání VTM dostanete do své čtečky, k večeru by ale už všechno mělo být odesláno. Kindle připojený k síti sám zjistí, že je pro něj připraven nový dokument a stáhne ho.


Zpět na úvod: VTM.cz pro čtečky knih

Nejčtenější