Jak nahrát stažený soubor do čtečky

25. 1. 2011

Jestli jsme vám poslali odkaz na stažení VTM.cz pro čtečky knih nebo jste si sami stáhli starší čísla, musíte nyní soubory přenést z počítače do čtečky.

Jak nahrát soubor do Kindlu a většiny ostatních čteček

U většiny čteček, mezi které se řadí i Amazon Kindle, je to jednoduché. Čtečku připojíte kabelem k počítači, ta se v něm po chvíli ukáže jako další disková jednotka. Pomocí správce souborů najdete složku, do které se knihy nahrávají, a přenesete do ní soubor z disku počítače.

U čtečky Kindle nahrajte soubory do složky /documents. Pro lepší přehled v ní můžete vytvořit také další podsložky

Jak nahrát soubor do Apple iPadu nebo iPhonu

Apple dělá některé věci, které by se daly vyřešit jednoduše, zbytečně komplikované. Ale známe fintu, jak se vyhnout zbytečnému propojování iPadu nebo iPhonu s počítačem.

1. Potřebujete aplikaci-čtečku

VTM.cz jsme ladili pro čtečku iBooks, kterou proto také doporučujeme. V iPadu nebo iPhonu spusťte aplikaci App Store, vyhledejte slovo iBooks a čtečku nainstalujte. Je zdarma. (Případně můžete použít i aplikaci Kindle, v takovém případě budete místo souboru EPUB otvírat soubor MOBI.)

2.Otevřete soubor EPUB

Otevřete v prohlížeči Safari v iPadu nebo iPhonu přímo stránku www.vtm.cz/ebooky. Vyberte si vydání, které vás zajímá a klepněte na odkaz se souborem EPUB.

Po chvíli stahování se na displeji ukáže nabídka, která zřejmě přímo umožní otevřít soubor v aplikaci iBooks. Případně se k ní dostanete prostřednictvím prvního tlačítka, které rozbalí seznam aplikací podporujících tento typ souboru.

Podobně můžete EPUB otevřít přímo z e-mailu s novým vydáním, který vám každý pátek pošleme. Někdy se ale stane, že klepnutí na odkaz v e-mailu bude chtít soubor otevřít v jiné aplikaci. V takovém případě adresu místo otevření zkopírujte a vložte ji do prohlížeče Safari.

Návod pro Apple, když chcete použít iTunes

1. Na počítači potřebujete iTunes

Předpokládáme, že iTunes už v počítači máte, jinak byste iPad ani iPhone vůbec neaktivovali. Odkaz pro stažení tedy dáváme jen pro jistotu.

2. Nahrajte soubor EPUB do iTunes

Po spuštění iTunes zkontrolujte, zda v panelu v levém horním rohu vidíte položku Books. Jestli nevidíte, povolte ji v nastavení: nabídka Edit, Preferences, zaškrtněte Books. Takhle nějak potom bude panel vypadat.

Knihu přidáte do iTunes příkazem Add File to Library… z nabídky File. Najděte soubor na disku počítače, potvrďte a za okamžik se v přehledu knih ukáže obálka VTM.cz. Z iTunes si ale knihu nepřečtete.

3. Přeneste knihu do iPadu nebo iPhonu

Nyní proveďte synchronizaci iPadu či iPhonu s iTunes. Pokud jste neměnili nastavení, mělo by stačit připojit tablet nebo telefon k počítači.

Když po synchronizaci spustíte na iPadu nebo iPhonu aplikaci iBooks, v knihovně už bude vidět časopis VTM.


Zpět na úvod: VTM.cz pro čtečky knih

Nejčtenější