Airbus: Jak by mohlo vypadat letadlo v roce 2050

16. 6. 2011  |  Marek Lutonský  |  Technika

Airbus na pařížském leteckém veletrhu ukazuje, jak by mohla vypadat kabina letadla v roce 2050. Podívejte se na obrázky a video letounu s prosklenými stropy, s virtuálními projekčními plochami, s tvary a liniemi, které jako by vyrašily v přírodě.

Ale potom si uvědomme, že výrobci mají asi dobrý důvod, proč v současných letadlech už mnoho desítek let dělají pouze malá oválná okénka. A že dnešní třicátníci-čtyřicátníci za čtení časopisů svého mládí (třeba právě Věda a technika mládeži) určitě věřili, že se v roce 2000 bude úplně normální létat na měsíc. Takže i když jsou obrázky pěkné a o Airbusu se díky nim teď hodně mluví, zůstáváme skeptičtí. Když malíř nakreslí obrázek, ještě to neznamená, že takhle může letoun opravdu vypadat.

Můžete se podívat také na stránky www.thefuturebyairbus.com, které Airbus ke svému konceptu vytvořil. A zkuste také video:

<video id=„kewego_HTML5_iLyROoafzfJ5“ poster=„http://api.kewego.com/video/getHTML5Thumbnail/?playerKey=2dc869296ecb&sig=iLyROoafzfJ5“ controls=„true“ height=„462“ width=„616“ preload=„none“ ><source src=„http://api.kewego.com/video/getHTML5Stream/?playerKey=2dc869296ecb&sig=iLyROoafzfJ5“ type=„video/mp4“ width=„616“ height=„462“ /></video>

Fotogalerie

Nejčtenější