Zrcadlo s Full HD videem

MICHAL ŠKACH  PETR PROŠEK  |  
Canon EOS 500D

Nová zrcadlovka ze stáje Canonu leze do zelí digitálním kamerám a umožňuje natáčení videa ve Full HD rozlišení.

Nástupce známé a úspěšné digitální zrcadlovky Canon EOS 450D se na první pohled od svého předchůdce nijak neliší, ale při detailním prozkoumání zpozorujete významné inovativní prvky a další drobné rozdíly. Model EOS 500D disponuje příjemně velkým tělem s dobrým úchytem, které ukrývá nízkošumový snímač typu CMOS s efektivním rozlišením 15,1 Mpx (4752×3168 px) a obrazový procesor DIGIC 4 (oproti 12 Mpx a DIGIC 3 u předchozího modelu).

Kvalita fotografií je tradičně vynikající a i přes nárůst rozlišení je hladina šumu nízká i při vyšších citlivostech, přičemž hodnotu ISO lze nastavit až na 12 800. Rychlost snímání je rovněž velmi dobrá a zůstává na 3,4 sn./s ve formátu JPG. Nechybí samozřejmě mod LiveView, ale hlavní novinkou a lákadlem je možnost natáčení videa ve Full HD formátu.

V rozlišení 1920×1080p je max. frekvence 20 sn./s a při 1280×720p nebo 640×480 px vzrůstá na 30 sn./s – vše samozřejmě se zvukem. Pomocí rozhraní HDMI lze záznam přehrávat ve vysokém rozlišení na televizorech s podporou HD. Ačkoli fotoaparát nenahradí kvalitní videokameru, pro běžného uživatele bude tento záznam více než dostačující.

Kromě nových režimů doznal změn i třípalcový LCD displej, jehož rozlišení vzrostlo na čtyřnásobek, tedy potěšujících 920 tisíc bodů. Pro majitele kvalitního skla je zachována zpětná kompatibilita s objektivy EF/ EF-S a blesky EX Speedlite.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ video ve Full HD 1080p  – potěšil by stavový a výklopný displej
+ kvalitní snímky  
+ rychlost  
+ české menu  

VERDIKT:
Skvělého nástupce osvědčeného modelu lze rozhodně doporučit všem příznivcům digitálních zrcadlovek.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.URL.cz CENA: 22.490 Kč

Nejčtenější