Za kvalitu se platí

redakce  |  Počítače
je libo násilí nebo sex?

Za kvalitu se platí

Nejnovější pokračování akční série Grand Theft Auto uchvátilo hráče z celého světa a majitelé konzolí Xbox 360 a PlayStation 3 se naplno ponořili do hry. Jen málokdo se však pozastavil nad otázkou, kolik vývoj takové pecky stál. Podle slov producenta Leslieho Benziese vznikalo Grand Theft Auto 4 přibližně 3,5 roku, na tvorbě se podílelo více než 1000 lidí a celkové náklady se vyšplhaly na neuvěřitelných 100 milionů USD. Nové Grand Theft Auto se tak rázem vyšvihlo na post nejnákladnější hry v historii.

Trailery vs dema

Výzkum společnosti Electronic Entertainment Design and Research odhalil neblahý vliv brzkého vydávání hratelných demoverzí na prodeje herních titulů. Naopak trailery mají podstatně lepší účinek, neboť nemusí zdaleka vypovídat o skutečné kvalitě a mohou potenciální zájemce spolehlivě přesvědčit o koupi. Stačí zkombinovat pár zajímavých scén a nic netušící zákazník si pořídí hru, o niž by jinak ani nezavadil. Není tedy divu, že se hratelné ukázky stále častěji objevují až pár týdnů či měsíců po samotném vydání herního titulu a trailerů naopak přibývá.

Je libo násilí nebo sex?

Americký web What They Play plní funkci průvodce „zrádným“ světem videoher a doplňuje rodičům vzdělání, co si jejich drobotina může zahrát a před čím ji raději chránit.Nad výsledkem ankety týkající se často diskutovaných témat, jež se ve hrách objevují nebo mohou objevit, nicméně zůstává rozum stát. Rodiče si odhlasovali, že nejodpornější jsou ve hrách sexuální scény mezi mužem a ženou, na druhém místě se umístil obyčejný polibek mezi dvěma muži, bronz si odnesla odťatá hlava a nejvhodnější je podle výsledků ankety používání vulgárních slov (konkrétně oblíbeného výrazu „fuck“).

Nejčtenější