Walkman pro sportovce

PETR PROŠEK  |  
NWZ-W202

Jen málokterý hudební přehrávač se hodí ke sportovním aktivitám stejně jako Sony Walkman.

Na první pohled vypadá NWZ-W202 jako handsfree, které však se špuntovými sluchátky zastrčíte do obou uší a na hlavě jej zajistíte pomocí pevného spojení. Přestože jsme se zpočátku zdráhali uvěřit, že tento přehrávač zvládne kromě běhu i návštěvu fitcentra, nakonec jsme byli příjemně překvapeni – drží pevně, nepadá, a pokud zvolíte gumový špuntík o správné velikosti, nabídne i potřebný komfort. Nový Walkman postrádá displej, ale ovládání je i tak dostatečně pohodlné.

NWZ-W202

Prvky pro aktivaci všech potřebných funkcí najdete na pravém sluchátku, včetně miniaturních tlačítek pro úpravu hlasitosti, posuvníku na aktivaci náhodného výběru a kolečka pro zapínání přehrávače, pauzování či posouvání skladeb a aktivaci funkce Zappin. Ta vybírá krátké úseky songů, jež by měly být něčím zajímavé a lehce rozpoznatelné, ale bohužel nefunguje tak ideálně, jak se výrobce vychloubá. Nepotěší ani kapacita flashové paměti, která činí pouhé 2 GB a v porovnání s novým iPod Shuffle je poloviční.

Přehrávač si poradí s formáty MP3, AAC i WMA a kopírování skladeb probíhá pomocí Windows Media Player 11 nebo přes klasický souborový manažer. Zvukový výstup je na vysoké úrovni, ale bohužel zde chybí ekvalizér a možnost automatického zvýšení kvality komprimovaných skladeb. Za zmínku každopádně stojí slušná výdrž baterie (12–14 hodin provozu na plné nabití) a svižné dobíjení přes speciální stojánek, který propojíte s USB portem počítače.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ kvalitní a komfortní poslech  – pouze 2 GB paměti
+ moderní design  – bez ekvalizéru a možnosti vylepšení komprimovaných skladeb
+ výdrž baterie  – rozporuplná funkce Zappin
+ pohodlné ovládání  

VERDIKT:
Skvělý hudební přehrávač pro sportovně založené jedince, který však odrazuje malou paměťovou kapacitou.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.sony.cz CENA: 2.390 Kč

Nejčtenější