Vzhůru do přírody

PETR PROŠEK  |  Technika
Navigace Colorado

Půl roku od uvedení turistické navigace Colorado přichází její nástupce Oregon 300. Proti staršímu bratříčkovi se tento benjamínek trochu zmenšil, zmizel otočný volič s joystickem a přibylo dotykové ovládání. Celkovou práci s přístrojem to výrazně zjednodušuje a urychluje, ale uživatelům zvyklým na tlačítka může přechod činit potíže.

Garmin Oregon zhubl na 193 g, padne skvěle do ruky a díky pevné, pogumované konstrukci je do terénu jako stvořený. Ačkoli by se občas nějaké to tlačítko na rychlou funkci hodilo, celkově je nyní ovládání intuitivnější.

Garmin Oregon 300 opět využijete nejen jako turistickou navigaci v terénu a na silnicích vás v automobilovém modu dokáže s mapou Topo Czech 2 navigovat zatáčku po zatáčce. Oproti klasickým autonavigacím ale nepočítejte s příjemným hlasem. Oregon mlčí a při změně směru jenom pípne, takže musíte pozorně sledovat displej, který bohužel patří mezi nejslabší části přístroje. Kvalita zobrazení je při rozlišení 240×400 bodů dostatečná, ale světelnost vás rozhodně nepotěší, neboť je i při plně nastaveném podsvícení nízká. Kromě modu pro autonavigaci a turistiku poskytuje i profi ly pro fitness, námořní plavbu a samozřejmě nechybí ani přímá podpora pro geocaching.

Použitý GPS snímač je velmi přesný a citlivý. Dobrý signál bez problémů chytíte i v hustém lese nebo za deště a přístroj je navíc vodovzdorný a vydrží pod hladinou minimálně 30 minut. Nechybí vestavěný kompas a barometrický výškoměr. Napájení je řešeno klasicky na dvě tužkové baterie a díky interní paměti 850 MB a microSD slotu si s místem nemusíte lámat hlavu. Garmin Oregon 300 se opravdu povedl.

Pro: grafika, rychlost, řada funkcí, podpora pro geocaching
Proti: horší světelnost displeje, omezení počtu waypointů
Cena: 10 490 Kč
Web: www.garmin.cz
Zapůjčil: Garmin

Nejčtenější