Volkswagen golf

ZDENĚK ODEHNAL  |  Auta
Golf

Mezi osobními automobily, které lze považovat za legendární, patří čelné místo modelu Volkswagen Golf. Představil se v květnu 1974 a okamžitě si získal statut bestselleru nejen v Německu, ale i v jiných zemích. Do letošního léta se ho prodalo na 26 milionů exemplářů.

Pokrok ale nelze zastavit. Proto koncern Volkswagen připravil další, v pořadí již šestou generaci VW Golf a pro její světovou premiéru zvolil letošní autosalon v Paříži.

Kdo čekal, že nový VW Golf přijde se stylistickými extravagancemi, byl zklamán.

Golf

Šéfdesignér automobilky Volkswagen Walter de Silva v něm dále cizeloval návrh předchozí generace. Proti němu ale lze na karoserii nového golfu vypozorovat větší výraz dynamiky. V interiéru se konstruktéři soustředili na větší funkčnost, bezpečnost i komfort. Než ale budou k dispozici, zákazníci dostanou motor 2.0 TDI se systémem čerpadlo–tryska, jenž je pro značku VW tradiční. Bude k dispozici ve dvou výkonových variantách: 81 kW (110 koní) a 103 kW (148 koní). Další alternativu představuje jeden ze čtyř typů zážehových motorů řady TSI ve výkonovém rozsahu 59 kW (80 koní) až 118 kW (160 koní). Nový VW Golf přijde do prodeje již letos na podzim, a to v karosářské verzi hatchback s trojicí či pěticí dveří.

Nejčtenější