Videoherní příběhy

M. Tůma  P.Prošek  P.Tomek  |  

Ceny herních mašinek padají

Vánoce se kvapem blíží a kromě tradičního nášupu očekávaných herních titulů je tento rok na programu i zlevňování samotných herních konzolí. Prvního snížení ceny se dočkala herní mašinka PlayStation 3 s příchodem nové „Slim“ verze v tenkém provedení a s integrovaným pevným diskem o kapacitě 120 GB, kterou pořídíte za 7499 Kč. Pozadu za společností Sony samozřejmě nemůže zůstat ani Microsoft a opět sráží cenu herní konzole Xbox 360, která je se 120GB hard diskem aktuálně k dostání za 6690 Kč.

A co na to Nintendo s konzolí Wii, jež těží z neotřelého způsobu ovládání? Ta zatím zůstává beze změn, i když známý analytik Michael Pachter ze společnosti Wedbush Morgan odhaduje, že Nintendo srazí cenu Wii nejpozději letos v listopadu. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak si jednotlivé herní konzole povedou nyní, když se ceny konečně srovnávají.

Magazín pro hráče World of Warcraft

On-line hru World of Warcraft hltají měsíčně miliony fanoušků z celého světa a šílenství kolem tohoto masivně multiplayerového titulu rozhodně nijak neustává. To ostatně potvrzuje i nově vzniklý zahraniční papírový magazín, určený výhradně dobrodruhům z virtuálního světa Azeroth. World of Warcraft oslaví na konci listopadu páté narozeniny a první číslo čtvrtletníku World of Warcraft: The Magazine, dostupné pro předplatitele ve Velké Británii, Francii, Německu a Španělsku, mimo jiné rekapituluje celých pět let života hry s výhledem do budoucnosti. Nutno zdůraznit, že jde o první magazín takového formátu věnovaný pouze jednomu on-line titulu. S celkovým počtem přibližně 11,5 milionu hráčů World of Warcraft má však tento magazín velkou šanci uspět i v době, kdy ostatní papírové herní plátky mizí v propadlišti dějin.

Videoherní příběhy

Videoherní příběhy

Jak je to s důležitostí příběhu ve videohrách? Stojí a padá s ním úspěch herních titulů? Mnozí vývojáři na to mají různé názory, a zatímco někteří staví příběh do popředí, jiní jej odsouvají za technické zpracování, herní systém a hratelnost. Zajímavé je, že i v rámci jednotlivých vývojářských studií narážíme na odlišné názory, jako tomu je třeba v případě týmu Bioware, který v současné době dokončuje očekávané příběhové RPG (role playing game -hra na hrdiny) s názvem Dragon Age: Origins. Zatímco vedoucí textař David Gaider tvrdí, že příběh ve videohře je důležitý, ale rozhodně ne tolik jako povedený herní mechanismus a systém, vedoucí designér Mike Laidlaw zastává názor, že dobrý příběh je tou hlavní věcí. Technologie již neletí tak kupředu jako před pár lety, zákazníky nestačí oslňovat pouze počtem pixelů a dobře napsaný příběh je tím, co hráče u videohry stále drží. Že by Laidlaw lákal fanoušky na epický Dragon Age?

Nejčtenější