Trefa do černého

PETR PROŠEK  |  
Canon EOS 7D

Sháníte kvalitní profesionální zrcadlovku s maximálním výkonem a vysokou rychlostí, jež by splňovala vysoké nároky v oblasti fotografie i videa? Pod skořápkou přístroje z hořčíkové slitiny, který dostal do vínku zcela nový design, se ukrývá CMOS snímač velikosti APS-C s rozlišením 18 Mpx, postavený na nové konstrukci fotodiod a mikročoček. Díky tomu se snížil šum i při vysoké citlivosti, kterou je možné nastavit až na ISO 12800.

O zpracování snímků se stará hned dvojice rychlých procesorů DIGIC 4, s jejichž pomocí je možné fotografovat rychlostí až osm snímků za vteřinu. Akci nebrzdí ani 19bodový zaostřovací senzor křížového typu, jehož výpočty zajišťuje samostatný procesor. Vše doplňuje systém Focus Colour Luminance, měřící barvu a jas v 63 zónách. Díky tomu jsou pořízené snímky velmi ostré a kvalitní, s dobře vyváženou barevností a kontrastem. Nová zrcadlovka však umožňuje pořizovat i Full HD video s možností definovat rychlost snímání na 30, 25 nebo 24 sn./s a v režimu 720p dokonce až 60 sn./s. Řada manuálních nastavení je samozřejmostí. Fotoaparát se příjemně ovládá a padne dobře do ruky.

Jednotlivé režimy lze vybírat pomocí dvou kruhových voličů, jejichž funkci popisuje grafika na hlavním displeji. Kromě tohoto třípalcového LCD s rozlišením 920 tisíc bodů, pozorovacím úhlem 160 ° a možností živého náhledu nechybí ani stavový displej na horní straně aparátu. Hledáček má stoprocentní pokrytí a z pozoruhodných funkcí stojí za zmínku elektronická vodováha. Pro ukládání slouží paměťové karty typu Compact Flash. K fotoaparátu lze použít všechny objektivy s bajonetem EF a EF-S i blesky Canon EX Speedlite.

Canon EOS 7D

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ vynikající kvalita snímků  – vyšší cena pro běžné zákazníky
+ vysoká rychlost  
+ nízký šum  
+ kvalitní Full HD video  
+ povedené ovládání  

VERDIKT:
Nadupaný a vyvážený fotoaparát, který splňuje všechny požadavky téměř profesionálního přístroje a bezpochyby zaujme i nadšené amatéry.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.canon.cz CENA:
Cena za tělo: 42.990 Kč
Cena s objektivem 15–85 mm: 59.990 Kč
Cena s objektivem 18–135 mm: 53.990 Kč

Nejčtenější