Tichý hlídač

|  VTM
kamera

Pohlídá dům i kancelář a překvapí svižnou instalací i intuitivním ovládáním. Hledáte vhodný systém pro zabezpečení bytu, domu či menší firmy? Společnost Logitech nabízí bezpečnostní videokamery určené běžným zákazníkům. Zapomeňte na náročnou instalaci a obtížnou konfiguraci – Digital Video Security System vychází vstříc co nejširší skupině uživatelů a zabezpečení je tak otázkou několika desítek minut.

Jednoduchá instalace

Testované bezpečnostní videokamery seženete v několika různých baleních. Základ tvoří tzv. Master System, který podle potřeby pořídíte s domovní či venkovní kamerou. Do systému můžete zapojit až šest videokamer, které lze dokoupit samostatně (čím více kamer, tím větší nároky na hardwarové vybavení PC). Připravte se však na vyšší investici, neboť cena samostatné doplňkové kamery je poměrně vysoká. Samozřejmostí jsou různé možnosti přichycení (např. stojánek nebo přísavka na okno), přičemž venkovní videokamera má vodotěsný kryt.

Samotná instalace se skládá ze čtyř základních kroků, jež vám zaberou zhruba 15 minut. Začnete instalací přiloženého softwaru WiLife Command Center 2.5, po restartu počítače přejdete k automatickému testování prostupnosti firewallu i registraci uživatele, následuje zapojení přijímače do zásuvky a USB portu počítače a celou proceduru uzavřete zapojením kamery do zásuvky. Systém ji během pár sekund automaticky detekuje, ať ji umístíte kamkoli do vaší elektrické sítě v rámci hlavního jističe.

logitech

Praktické funkce

Digital Video Security System využívá technologie HomePlug pro přenos šifrovaných dat přes elektrickou síť, díky čemuž odpadá nutnost zdlouhavého natahování kabelů. Domovní i venkovní kamery nabízejí rozlišení 640×480 px nebo 320×240 px (5, 10, 15 sn./s), potěší automatickou úpravou jasu, ale nejsou vybaveny nočním viděním a v temném prostředí selhávají. Velkým plusem je naopak automatická detekce pohybu s možností nastavení citlivosti a vlastních pohybových zón. Kamery lze i dálkově ovládat (pohyb do stran a zoomování), ale tuto funkci a mnohé další Logitech nabízí jako placený bonus v rámci WiLife Platinum (79,95 dolaru ročně), což rozhodně nepotěší. Základní verze programu WiLife Command Center každopádně přináší řadu praktických možností – např. automatické zálohování záznamu při detekci pohybu nebo zasílání alarmových zpráv na e-mail či mobilní telefon v textové podobě, s přiloženou fotografií nebo videozáznamem. Bez povšimnutí nelze nechat ani službu WiLife Online, díky níž můžete z libovolného počítače připojeného k internetu či mobilního telefonu s operačním systémem Windows Mobile sledovat aktuální záznam ze všech aktivních videokamer. Pakliže si připlatíte, získáte např. možnost ukládání nahrávek na WiLife servery či upozorňování v případě vypnutí kamer.

Software v angličtině

Záznamy se samozřejmě bezplatně ukládají do počítače s instalovaným WiLife Command Center a díky skvěle zpracovanému uživatelskému prostředí je můžete pohodlně prohlížet, kontrolovat, řadit i zálohovat. Veškeré ovládání je velmi intuitivní a s trochou šikovnosti si s ním poradí skutečně každý. Nedostatkem však může být absence české lokalizace, s níž se musejí poprat všichni neangličtináři.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ snadná instalace a intuitivní ovládání  – zpoplatnění vzdálené manipulace s kamerou
+ nahrávání při detekci pohybu  – cena doplňkových kamer
+ alarmové zprávy na e-mail a mobil  – software bez lokalizace

VERDIKT:
Bezpečnostní videokamery s bezproblémovou instalací a jednoduchým ovládáním nejsou zrovna levné, ale nabízejí zajímavé možnosti a poslouží znamenitě.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.logitech.com CENA: 6990 Kč cena doplňkové kamery: 5990 Kč

Nejčtenější