Televizor jako centrum domácí zábavy

PETR PROŠEK  |  Technika
Samsung

Televize již dávno zakotvily v každé domácnosti a provázejí nás na cestě životem. Od malých černobílých krabiček jsme se dopracovali až k boji o co nejkvalitnější obraz a neradi děláme kompromisy. Výrobci na letošním berlínském veletrhu IFA postoupili zase o krok dál a společnost Samsung představila, kromě nových technologií, i zajímavý multimediální obsah.

OLED VYSTRKUJE RŮŽKY

Samsung se již několikrát předvedl se špičkovým designem a ani tentokrát nezůstává pozadu. Televizory ze série 9 jsou navíc vybaveny technologií Smart LED, využívající inteligentní systém místního ztlumení, který analyzuje vstupní signál a automaticky zapíná či vypíná jednotlivá světla v řadě LED podsvícení. V Berlíně však byly k vidění i prototypy televizorů s OLED panely, vyvinutými pobočkou Samsung SDI. Výrobce počítá s komerční výrobou kolem roku 2010 a chlubí se tenkým provedením, malou hmotností, kontrastním poměrem 1000 000:1 i vysoce kvalitním obrazem, ale v současné době stále zápasí s nízkou životností. Za zmínku ostatně stojí i 52palcový LCD televizor s tloušťkou pouhý jeden palec, 200Hz LCD TV s úhlopříčkami 40, 46 a 52 palců nebo QFHD LCD TV s nádherným rozlišením 3840×2160 px.

OCHUTNÁVKA INTERNETU V TELEVIZI

Nové televizory z řad 7, 8 a 9 značky Samsung můžete zapojit do internetové sítě a využít funkce InfoLive, jež vznikla ve spolupráci s Yahoo!. RSS čtečka se stará o přísun informací z oblasti aktuálního dění, burzovního trhu nebo předpovědi počasí a výrobce slibuje i nabídku dalšího obsahu, uspořádanou na vestavěné flashové paměti – např. galerie umění, kuchařské programy, jóga nebo hry pro děti. O české lokalizaci se každopádně mlčí, takže se nabízí otázka, zda běžní uživatelé v srdci Evropy ocení aktuální zprávy ze světa, a to navíc v anglickém jazyce.

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ

Vylepšená funkce WISELINK Pro servíruje pohodlné a rychlé připojení externích zařízení přes USB 2.0. Soubory lze jednoduše prohlížet pomocí nového správce obsahu (Smart Content Manager) a tlačítka na dálkovém ovládači.

Certifikace DLNA umožňuje drátové či bezdrátové sdílení dat mezi všemi AV a IT zařízeními v domě a prostřednictvím počítače lze sledovat stažený či streamovaný obsah na více televizorech současně. Anynet a HDMI-CEC pak poslouží k ovládání několika AV zařízení jedním dálkovým ovládačem.

Nejčtenější