Stylový netbook

PETR PROŠEK  |  
Asus Eee PC 1101HA

Asus útočí s nejnovějším strojem z nedávno představené designové řady Seashell. Necháte se okouzlit velkou úhlopříčkou a vysokým rozlišením displeje? Nový designový netbook Eee PC 1101HA vystavuje na odiv 11,6palcový displej s LED podsvícením a rozlišením 1366×768 px. Větší displej, který má lesklou úpravu a na práci v terénu není zrovna ideální, se však podepisuje na celkové velikosti přístroje (286×196×36 mm, 1,38 kg). Díky tomuto navýšení naopak oceníte větší klávesnici, se kterou se vcelku pohodlně pracuje.

Pochválit musíme i povedený touchpad (multitouch), jenž je od okolního lesklého povrchu oddělen jemným vroubkováním. Netbook je k dostání ve čtyřech barevných provedeních, běží na systému Windows XP Home Edition a díky aktuální nabídce společnosti Asus umožní zdarma upgrade na Windows 7. Na atraktivitě ale ztrácí kvůli procesoru Intel Atom Z520 (1,33 GHz), od kterého nelze čekat žádné zázraky. Zbývající hardwarová výbava je odpovídající, včetně 1 GB DDR2 RAM, grafického čipu Intel GMA 500 a 160GB hard disku, doplněného 10GB on- line prostorem na Eee Storage.

Netbook zapojíte do ethernetové i bezdrátové sítě (b/g/n) a další konektivitu zajišťují tři USB 2.0 porty, čtečka paměťových karet (SD, MMC) a D-SUB pro propojení s monitorem. Přenosný počítač potěší slušnou výdrží baterie, která se nám v běžném pracovním nasazení vyšplhala v režimu Auto Power Saving na 7,5 hodiny. V závislosti na použité baterii a konfiguraci lze dosáhnout ještě zajímavějšího výsledku a výrobce slibuje až 11 hodin, což je však třeba brát s rezervou.

Asus Eee PC 1101HA

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ velká úhlopříčka a rozlišení displeje  – velmi slabý procesor
+ slušná výdrž baterie  – vyšší cena
+ povedený design  – trochu ztrácí na kompaktnosti
+ Eee Storage  – lesklý displej není vhodný na cesty
+ pouzdro ve výbavě  

VERDIKT:
Seashell s 11,6palcovým displejem balancuje mezi netbooky a notebooky. Pokud se smíříte s nízkým výkonem a vyšší pořizovací cenou, nebudete litovat.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.asus.cz CENA: 11.000 Kč

Nejčtenější