Spánkový trenér

M. Tůma  P.Prošek  |  Technika

Superodolný počítač – Stealth WPC-500F

Stealth WPC-500F

Kompaktní desktopové PC s nízkou spotřebou, jako stvořené na stavby, pro nezbedné ratolesti a k průmyslovému využití, vydrží téměř jakékoli zacházení. Pevná konstrukce, odolná proti prachu a vodě, ukrývá dvoujádrový procesor Intel Atom 330, 2 GB operační paměti a 80GB SATA HDD, který lze vyměnit za SDD řešení. Počítač neobsahuje žádný větrák a teplo odvádí hliníková schránka, což značně snižuje hlučnost. Nevýhodou může být absence optické mechaniky. 

Klávesový OLED hybrid OCZ Sabre

Klávesový OLED hybrid OCZ Sabre

Pokud vás okouzlila sexy OLED klávesnice Optimus Maximus a hledáte cenově přístupnější variantu, jste na správné adrese. OCZ Sabre s rozměry 552×182×31 mm a 128 MB interní paměti obsahuje kromě tradiční skladby kláves i blok devíti OLED kláves s možností vlastního nastavení zkratek a zobrazovaných ikon, které lze jednoduše vytvářet konvertováním obrázků či textu. Pro komfortní práci v nočních hodinách poslouží boční modré světlo.

Hledač pokladů Geomate.jr

Hledač pokladů Geomate.jr

Obliba geocachingu roste a začínajícím lovcům pokladů v USA přijde vhod kapesní pomocník s databází 250 000 „keší“. Přístroj s rozměry 94×48×25 mm stačí zapnout a na displeji se objeví směr a vzdálenost k nejbližšímu pokladu. Databázi lze aktualizovat pomocí samostatně prodejného balíčku, který umožňuje stahovat informace o „keších“ z celého světa. K doplňkovým funkcím patří kompas, výškoměr nebo třeba dálkoměr. Zkrátka zajímavá hračka.

Spánkový trenér Zeo Personal Sleep Coach

Zeo Personal Sleep Coach

Trpíte nespavostí? Pořiďte si speciální zařízení, které ohlídá a ohodnotí váš spánek a doporučí, co můžete zlepšit. Před spaním si na hlavu připevníte čelenku, jež sleduje mozkovou aktivitu a získané informace bezdrátově přenáší na paměťovou kartu v budíku vedle postele. Data pak stačí překopírovat do počítače a uploadovat na myZeo účet. Displej budíku zobrazuje spánkový graf a další užitečné údaje. Jen si nejsme jistí, zda bychom s čelenkou na hlavě dokázali usnout.

Nejčtenější