Snobský přehrávač

PETR PROŠEK  |  Technika
přehrávač

Designový kousek od firmy Bang & Olufsen potěší snadným ovládáním, vzhledem i kvalitním zvukem.Přenosné hudební přehrávače vzala útokem firma Bang & Olufsen, jež se soustředí na majetné zákazníky a překvapuje kvalitním provedením i elegantním designem. Kompaktní model BeoSound 6 s rozměry 91×43×12 mm a hmotností 65 g kombinuje rámeček z leštěné oceli (úspěšně loví otisky prstů) s měkkým lakovaným plastem a předvádí se s 1,8palcovým displejem s rozlišením 128×160 px. Zapomeňte na barevné prvky a násilný moderní design – tento hudební přehrávač s podporou formátů MP3, WMA a OGG působí decentně, příjemně padne do ruky a s platformou od společnosti Samsung nabízí kvalitní hudební reprodukci.

Velkým plusem BeoSound 6 jsou originální „peckovitá“ sluchátka Bang & Olufsen A8 Earphones, jež váží pouhých 8 g (na jedno sluchátko), lehce je zavěsíte na ušní boltce a zaručují komfortní i vysoce kvalitní poslech. BeoSound 6 podporuje USB Mass Storage a po propojení s počítačem se tváří jako 4GB externí disk. K organizaci skladeb tak můžete použít volně stažitelný soft ware BeoPlayer, ale klidně si vystačíte i s obyčejným správcem souborů – s ohledem na vysokou pořizovací cenu bychom však uvítali minimálně dvojnásobnou kapacitu disku. Pochválit musíme pohodlné a intuitivní ovládání, jež probíhá pomocí čtvercového touchpadu, okolních tlačítek a bočního prvku pro úpravu hlasitosti. Dále se pyšní skvělou výdrží baterie, jež na jedno nabití dosahuje téměř výrobcem slibovaných 40 hodin. Součástí výbavy je i stylové kožené pouzdro. BeoSound 6 každopádně není pro každého a mnozí jistě sáhnou po levnějších a zároveň i vybavenějších řešeních.

Plusy: elegantní design, kvalitní sluchátka, úctyhodná výdrž baterie, USB Mass Storage Minusy: vysoká cena, pouze 4 GB paměti, bez české lokalizace Orientační cena: 14 000 Kč Hodnocení: Web: www.kd-elektronika.cz Zapůjčil: Bang & Olufsen

Nejčtenější