Smartphone pro psavce

PETR PROŠEK  |  
HTC S740

Elegantní černoušek HTC S740 s rozměry 116×43×17 mm a hmotností 140 g rozhodně nepatří k nejmenším mobilům, ale na větší velikost si brzy zvyknete. Pokud dbáte na čistotu, budete muset zatnout zuby.

HTC S740

Přední strana přístroje oslňuje zrcadlovým leskem a vystavuje na odiv sebemenší šmouhu, včetně numerické klávesnice a displeje. Ten není dotykový a s úhlopříčkou 2,4 palce, rozlišením 240×320 px, 65 tisíci barev a LED podsvícením je dobře čitelný i na přímém slunci. HTC S740 běží v operačním systému Windows Mobile 6.1 Standard, ukrývá 528MHz procesor Qualcomm a slušnou nálož paměti (256 MB RAM, 256 MB ROM), díky čemuž svižně plní rozkazy.

Výjimkou je pouze pomalejší přetáčení displeje, který se po zasunutí QWERTY klávesnice vrací do původní polohy a celý systém na pár vteřin tuhne. Nový smartphone je stvořený pro častou e-mailovou komunikaci či zasílání textových zpráv, k čemuž skvěle slouží velká podsvícená klávesnice s příjemně vystouplými tlačítky. Interní paměť lze rozšířit pomocí microSD/ SDHC karet. Telefon podporuje čtyři pásma GSM a dvě pásma UMTS s datovými přenosy přes EDGE, GPRS a HSDPA.

Díky vestavěnému WiFi modulu jej můžete připojit do bezdrátové sítě a cestovatele potěší asistovaná GPS, i když menší displej není pro navigaci za jízdy nejvhodnější. Rovněž zamrzí, že 3,2Mpx fotoaparát postrádá autofokus i přisvětlovací diodu a za horších světelných podmínek je v podstatě nepoužitelný. HTC S740 nás každopádně potěšil výdrží baterie, jež při běžném zápřahu činí až tři dny.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ pohodlné ovládání  – větší rozměry a hmotnost
+ příjemná klávesnice  – fotoaparát bez krytky
+ slušná výdrž baterie  – přisvětlovací diody a autofokusu
+ 256 MB operační paměti  – patlání přední strany

VERDIKT:
Bohatě vybavený komunikátor s menším displejem a skvělou QWERTY klávesnicí.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.htc.cz CENA: 9990 Kč

Zapůjčil: HTC

Nejčtenější