Scarab - skládací auto

redakce  |  Technika
1

Scarab – skládací auto 01

01 Mladý designér David Miguel Moreira Gonealves přišel s návrhem konceptu vozítka pojmenovaného Scarab. Jedná se o superkompaktní elektromobil, který může přizpůsobovat svůj tvar aktuálním potřebám provozu na silnici nebo ve městě.

1

Může být poháněn bateriemi, biopalivy nebo palivovými články. Je vybaven řadou senzorů, laserů a další elektronikou, která upozorňuje řidiče na blízkost chodců nebo jiných vozidel.


Nenápadná revoluce 02

2

02 Už na autosalonu v Paříži byl odhalen prototyp elektromobilu Heuliez Will, který jako první využívá principu Active Wheel. Jde o revoluční technologii společnosti Michelin, kdy jsou veškeré pohonné prvky integrovány přímo v kole. Výhodou nového řešení od Michelinu je skutečnost, že se nesmírně šetří místem -elektromobil nepotřebuje žádné místo pro motor, převodovku, diferenciál, odpružení, prostě nic, co známe z běžného auta.


Mercedes-Benz BlueZero 03

3

03 Německá automobilka Mercedes-Benz představila trojici velmi zajímavých konceptů BlueZero. BlueZero E-CELL je čistý elektromobil s dojezdem až 400 km a Li-Ion bateriemi chlazenými kapalinou. Zrychlení automobilu z 0 na 100 km/h je méně než 11 sekund a max. rychlost je omezena na 150 km/h. Další verze F-CELL je vybavena vodíkovými palivovými články a BlueZero E-CELL PLUS představuje kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru.


Solární bugina Helios 04

4

04 Designér Kim Gu-Han přišel s unikátním konceptem solárního automobilu/elektromobilu/buginy Helios. Její unikátní vlastností je schopnost roztáhnout „solární křídla“ – sadu solárních panelů, které pomohou rychle dobít baterie, zejména v prosluněných savanách a pouštích, do kterých je elektrická bugina určena. Samotný tvůrce návrhu přiznal, že se při jeho designu nechal inspirovat plazy s podobným roztahovacím „nákrčníkem“.


Elektromobil na lidský 05

5

05 pohon GYM Car je jednomístný sportovní elektromobil s lehkým šasi ze slitin hořčíku a karbonových vláken. Unikátní je koncept „ručního nabíjení“. Baterie je totiž možné dobíjet přímo pomocí výbavy v automobilu – posuvná sedačka může sloužit jako veslovací stolice ve spojení s pedály a volantem. Nebo můžete dobíjet baterie stylem „bench press“, protože přímo nad řidičem je umístěno speciální držadlo.

Nejčtenější