Sbohem Lipsko

J. PETR  P. PROŠEK  |  Počítače

Čína on-line

Čínští hráči se stále větší chutí vysedávají u on-line titulů a prozkoumávají rozsáhlé virtuální světy. Podle posledního výzkumu se počet těchto jedinců letos v Číně přehoupne přes neuvěřitelných 59 milionů, což je 20% nárůst oproti předpokládaným 48 milionům v loňském roce. Tamnímu trhu budou nadále dominovat on-line herní služby, za něž se nemusí platit, a to s předpokládaným 80% podílem. Přestože se uvedená data týkají pouze čínských hráčů, jasně dokazují, jakým směrem se budou hry nadále ubírat.Nezbývá než doufat, že placené hry, jako např. World of Warcraft, brzy nahradí takové kousky, za které se neodvádějí žádné měsíční poplatky.

Sbohem Lipsko

Výstava Games Convention pevně zakotvila v Lipsku a mezi ostatními světovými akcemi si vytvořila velmi slušnou pozici. Za herními novinkami každoročně vyráželi i čeští nadšenci, ale letos se do Lipska bohužel vydají naposledy, neboť GC nahradí nová akce GAMESCom v Kolíně nad Rýnem. K ohlášení této neveselé zprávy došlo na společné tiskové konferenci kolínského výstaviště Koelnmesse a německé obchodní asociace Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware. Pořadatelé GC by mohli hrdě vstoupit do konkurenčního boje, ale bez podpory BIU nemají velkou šanci na úspěch.

Na lovu extremistů

Budou američtí špehové nahánět teroristy v onlinovce World of Warcraft? Je to možné!Vzniká totiž speciální projekt Reynard, který je určen k podobným účelům. Chování hráčů onlinovek a kulturu virtuálních světů dosud nikdo nestudoval. Reynard má vyhledávat a identifikovat sociální a kulturní normy či vzorce chování všech zúčastněných. Na základě získaných informací bude systém automaticky detekovat podezřelé chování ve virtuálním světě.

Nejčtenější