S myší se to lépe táhne

PETR PROŠEK  |  
FragFx V2

Začínající hráči to na konzolích s klasickým gamepadem nemají vůbec jednoduché, což platí především pro žánr first person akcí. Míření pomocí analogové páčky se s přesným pohybem počítačové myši nedá srovnávat a chvíli trvá, než ovládání přejde do krve. SplitFish FragFx V2 pro PlayStation 3 pracuje ve čtyřech různých režimech, obsahuje levostrannou rukojeť a myš s podložkou. Ovládač nabízí všechna tlačítka jako klasický DualShock, jen s odlišným umístěním a několika vylepšeními.

Rukojeť obsahuje analogovou páčku a příjemně padne do ruky, ale problematické ovládání níže umístěného směrového kříže palcem je občas až bolestivé. To platí i v případě umístění čtyř základních tlačítek, jež najdete na levém boku myšky. Před pořízením FragFx V2 je tedy třeba počítat, že ovládač nemusí sednout do každé dlaně a hraní se tím znepříjemní. Plusem je možnost manuálního nastavení citlivosti myši pomocí malého kolečka na pravém boku rukojeti. Pro zpřesnění míření využijete i analogové tlačítko Frag, jež má však příliš malou vůli.

FragFx V2

Přestože FragFx V2 v porovnání s klasickým gamepadem značně zjednoduší ovládání first person akcí, pohyb myší na konzoli má do běžné akce na počítači stále daleko. Čím vyšší je citlivost a rychlost pohybu zaměřovače, tím častěji dochází v některých hrách k nepříjemnému doskakování. Pokud citlivost snížíte, pohyb je plynulejší, ale zároveň pomalejší a např. otočení o 180 ° je ve vypjatých chvílích otázkou života a smrti. Opět ale záleží, jakou hru si pustíte – zatímco např. v Battlefield: Bad Company přesahovalo doskakování únosnou úroveň, Killzone 2 se hrála naprosto skvěle.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ nastavení citlivosti myši  – pouze pro praváky
+ pohybové senzory  – problémy s citlivostí
+ čtyři režimy  – umístění D-padu
+ upgrade firmwaru  – není bezdrátový

VERDIKT:
FragFx V2 je jedním z nejlepších ovládačů pro FPS na herních konzolích, ale k dokonalosti má stále daleko.

HODNOCENÍ:

*****


WEB: www.splitfish.com CENA: 1.890 Kč

Nejčtenější