Robotický Dinosaurus

redakce  |  Technika
dinosaurus

V současnosti nejvyspělejší forma robotického života se jmenuje Pleo a přinese vám spoustu zábavy.Z hnízda kalifornské společnosti UGOBE pochází robotický Camarasaurus Pleo, kterého do českých domácností vysazuje firma Smartlife. Na první pohled jde o drahou, avšak velmi atraktivní hračku pro děti, nicméně v její společnosti stráví příjemné chvíle i dospělí. V současné době nejvyspělejší robotická forma života, která je volně dostupná na trhu, obsahuje operační systém Life Form OS a barevnou kameru, zvukové, infračervené i dotykové snímače, orientační senzor, reproduktory a 14 motorů.Dokáže vidět, reagovat na zvuk, cítit dotek, vyjadřovat emoce, detekovat objekty a především se neustále učit.

Pleo si po prvním spuštění projde fázemi narození a prozkoumávání, až se zhruba po hodině dostane do finální fáze vývoje, v níž zůstane již po celou dobu svého „života“. Častá interakce je pro jeho chování nesmírně důležitá, a pokud se mu nebudete věnovat, moc kousků vám nepředvede. Jinak pobaví všechny bez rozdílu věku – třeba když se vydá na průzkum nějakého předmětu, pro upoutání pozornosti zpívá, jako pejsek podává nožku, směje se při lechtání na packách, usne vám v náručí nebo někam vleze a pak se bojí. Pomocí SD karty jej můžete naočkovat speciálním programovým chováním, kdy s vámi oslaví vánoční svátky, štěká jako hlídací pes, propadne zamilované náladě nebo si zahraje na Godzillu.

I tak jsme však narazili na několik nedostatků, jež mohou společné chvíle s robotickým dinosaurem znepříjemnit. Problematickou chůzi na koberci s vysokým chlupem řeší poslední aktualizace, ale 50% nárůst slabé výdrže baterie stále není dostačující a Pleo tak zůstává v akci zhruba 1,5 hodiny, přičemž opětovné nabíjení v dobíjecím stojánku trvá zhruba 3 až 4 hodiny.

Pro: každý dospělý Pleo se chová jinak, updaty a možnost programování pomocí editorů Proti:vysoká cena, slabá výdrž baterie a dlouhé nabíjení Cena:9490 Kč Web: www.mojepleo.cz Zapůjčil:Smartlife

Nejčtenější