Proč sklenice na pití časem zmatní?

J. PETR  O. POTUŽÁKOVÁ  P. PROŠEK  |  

Proč sklenice na pití časem zmatní?

Jednou z možností je, že jste danou sklenici myli ve tvrdé vodě a je na ní nános vodního kamene. Abyste to zjistili určitě, ponořte sklenici na pět minut do octa, který by měl vodní kámen rozpustit.Pravděpodobnější ale je, že sklenici zničila zásada. Zvlášť pokud jste ji často myli v myčce na nádobí.Prostředky, které se používají do myček na nádobí, jsou totiž často poměrně alkalické. Zásada ze sklenice spolu se špínou odstraňuje také několik horních vrstev atomů.Po mnoha umytích je povrch takové sklenice nepravidelný a děrovaný. Vysoké teploty, kterých se v myčkách na nádobí používá, tento proces ještě urychlují. Ostatně, vařící voda dokáže milou sklenici dostatečně zničit sama o sobě, jen ji zkuste do nějaké (nejlépe se slabšími stěnami) nalít.

Jakým způsobem fungují prášky proti bolesti?

Jedním ze způsobů, jakým naše tělo reaguje na nějaké zranění, je to, že začne produkovat hormony zvané prostaglandiny (tkáňové hormony, které působí zejména na hladké svaly, nervové buňky, cévní systém a reprodukční aparát). Ty stimulují poraněné místo takovým způsobem, že vyšle signál o bolesti zase zpět do mozku. Většina volně prodejných léků na tišení bolesti funguje tím způsobem, že zabraňuje (inhibuje) produkci prostaglandinů. Blokují tak činnost skupiny enzymů zvaných cyklooxygenázy (COX). Aspirin například blokuje COX-1 a COX- 2, paracetamol potom COX-3. Efekt je však velice podobný. Jinak fungují opiáty (např. morfium). Opiáty se specifickým způsobem navazují na ty receptory v mozku, které obvykle reagují na hormony ulevující od nadměrné bolesti.

Jsou chutě geneticky podmíněné?

chutě

Nalézt konkrétní geny, které jsou za naše vysoce individuální chutě zodpovědné, je velmi obtížné. Jediný gen na chromozomu sedm ovlivňuje naši citlivost vůči chuti fenylthiokarbamidu (PTC), který je obsažen ve spoustě hořkých pochutin. Podle toho, jakého genu jste nositelem, tuto chuť buď vůbec necítíte, nebo vám připadá hořká či super hořká. Výzkumy prokázaly, že méně citliví lidé na PTC mají větší sklon stát se alkoholiky.Zřejmě proto, že jsou více imunní vůči hořké chuti alkoholických nápojů.

Nejčtenější