Prince of Persia

PETR PROŠEK  |  Technika
prince

První Princ z Persie spatřil světlo světa před dvaceti lety a slavná série má stále co nabídnout.Mezi herní skvosty, které lze bez mrknutí oka prohlásit za umění, patří i multiplatformní Prince of Persia. Autoři statečně pověsili předchozí trilogii na hřebík a začali znovu od píky – s novým hrdinou, herními mechanismy, prostředím a úžasnou cel-shade grafikou. Místo ošlehaného prince se zde předvádí vychytralý floutek a po boku s půvabnou princeznou Elikou zachraňuje jedno zapomenuté království. To hře ovšem nijak neubírá na kráse, a tak máme co do činění s úžasnou pohádkou, kterou by si rozhodně neměl nechat ujít žádný virtuální dobrodruh.

Nebudeme prozrazovat nic z poutavého příběhu a rovnou se pustíme do křížku s ďábelským bohem Ahrimanem, jenž zahaluje rozpálené perské slunce hávem temnoty. Abyste se mu s pomocí magických schopností princezny dostali na kobylku, musíte v zasažených oblastech znovu nastolit pořádek k a sprovodit ze světa jeho zákeřné nohsledy.Prince of Persia nabízí rozsáhlý svět a záleží jen na vás, kde s hrdinskými skutky začnete a které lokace odložíte na později.

Hlavní hrdina má opět v zásobě spoustu akrobatických kousků, v překonávání překážek mu pomáhá i Elika a nejednou ho vytáhne ze spárů smrti. Vztah tajnůstkářského „prince“ a Eliky se vyvíjí, skvěle zpracovanou akrobacii občas přeruší nějaký souboj v takřka filmovém podání a hra příjemně plyne kupředu.Výjimečné orientální dobrodružství si nejlépe vychutnáte na kvalitním televizoru ve verzích pro PlayStation 3 nebo Xbox 360 a po dohrání na něj budete ještě dlouho vzpomínat.

Hodnocení:****

„Fyzikové si rádi myslí, že stačí říci: Toto jsou výchozí podmínky, co se stane pak?“ Richard Phillips Feynman

Nejčtenější