Přenosné multimediální centrum

PETR PROŠEK  |  
Notebook Dell Studio XPS 1640

Nemáte místo na stolní počítač? Řešením může být elegantní notebook, který zastane funkci pracovního stroje i zábavní mašinky na multimediální orgie a brouzdání po internetu.

Notebook Dell Studio XPS 1640 je plnohodnotnou náhradou stolního počítače, čemuž odpovídá i velikost (385×255×34 mm, 2,91 kg). Jako přenosné multimediální centrum však může dobře posloužit a ani vám nebude vadit, že baterie vydrží při přehrávání videozáznamu pouze 2,5 hodiny. Model XPS 1640 seženete v různých konfiguracích, ale konstrukce i design zůstávají stejné a multimediální Dell je zosobněním elegance. Neplechu každopádně dělají lesklé černé plochy – na víku se dají omluvit, ale na opěrce zápěstí kolem touchpadu zcela postrádají smysl. Lesklý 16palcový displej s LED podsvícením a poměrem stran 16:9 je jako stvořený pro sledování filmů, avšak rozlišení 1366×768 px je na multimediální notebook s takovou úhlopříčkou trochu málo.

Můžete pořídit i podstatně zajímavější Full HD, ale samozřejmě za příplatek. To platí i o štěrbinové mechanice, která si v základní výbavě může o přehrávání Blu- ray filmů nechat jen zdát. Pochválit naopak musíme podsvícenou klávesnici, na níž se skvěle píše i v nočních hodinách, ale očekávali bychom též numerický blok. Dell Studio XPS 1640 má v této konfiguraci operační systém Windows Vista Home Premium, procesor Intel Core 2 Duo P8400 (2,26 GHz), grafickou kartu ATI Mobility Radeon HD 3670, 320GB SATA HDD a pouhé 2 GB operační paměti, které mu v této cenové kategorii dělají největší ostudu. Velkým plusem je mezinárodní Next Business Day záruka, zahrnutá v uvedené ceně.

Dell Studio XPS 1640

Nejnižší Vista skóre: 5,2 (procesor)
Nejvyšší Vista skóre: 5,9 (paměť, grafika pro Aero)
PCMark Vantage: 3556

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ displej s LED podsvícením  – lesklý černý plast kolem touchpadu
+ kvalitní konstrukce  – nižší rozlišení displeje
+ elegantní design  – pouze 2 GB RAM
+ podsvícení klávesnice  – hodně hřeje
+ štěrbinová mechanika  
+ HDMI  
+ DisplayPort  
+ mezinárodní NBD záruka  

VERDIKT:
Pokud využijte možnosti výběru vlastní konfigurace a za přípatek si multimediální Dell patřičně vytuníte, nebudete litovat.

HODNOCENÍ:

*****


WEB: www.dell.cz CENA: 26.837 Kč

Nejčtenější