Pomocník na cesty

Dan Přibáň  PETR PROŠEK  |  Technika

HTC Shift má sice velikost komunikátoru, ale možnostmi se blíží malému notebooku a nabízí dokonce i možnost videohovorů.Ultramobilní počítač HTC Shift do kapsy rozhodně neschováte. Přístroj o rozměrech 207×129×25 mm a hmotnosti necelých 800 g však můžete přenášet v elegantním koženém pouzdře. Je totiž ozdoben sedmipalcovým dotykovým displejem a do betonové džungle by rozhodně neměl vycházet bez ochrany.HTC Shift nabízí 800MHz procesor Intel A110, 40GB HDD a 1 GB operační paměti, ale běží na operačním systému Windows Vista Business, který počítač občas nepříjemně zpomaluje. Na cestách je třeba počítat se zhruba dvouhodinovou výdrží baterie. Pokud však přístroj nastartujete pouze ve speciálním modu SnapVUE, spotřeba energie se podstatně sníží.

HTC Shift

Zpracování tohoto prostředí je podobné jako u mobilního telefonu HTC Touch a pokud pod baterii vložíte SIM kartu, můžete HTC Shift využívat k mobilní komunikaci.Nechybí e-maily, rozesílání SMS nebo třeba organizér, ale zajímavá je i možnost pořádání videohovorů. Spojení se světem zajišťují čtyři pásma GSM/ GPRS/ EDGE, tři pásma UMTS/ HSDPA a WiFi 802.11 b/g.K připojení ostatních zařízení pak poslouží Bluetooth 2.0, USB 2.0 nebo VGA konektor pro propojení s externím monitorem. Displej se předvádí s maximálním rozlišením 1024×600 px a hardwarová výbava zvládá i Aero.Plnohodnotná klávesnice je ukryta pod výsuvným displejem. Nechybí stylus či drobná dotyková ploška, ale displej spolehlivě reaguje i na obyčejné dotyky. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně ovšem poslouží HTC Shift jen hrstce gadgetových maniaků.

Plusy: praktické spojení ultramobilního počítače s komunikátorem, dotykový displej, SnapVUE Minusy: SIM karta se vkládá pod baterii, Visty jsou na Shift možná až příliš náročné, malá klávesnice není pro každého, vysoká cena Cena: 31 999 Kč Hodnocení:**** Web: www.htc.cz Zapůjčil: HTC

Nejčtenější