Počítač bez počítače

PETR PROŠEK  |  Technika
Počítač bez počítače

DOMÁCÍ MAZLÍČEK

Nová řada počítačů Eee Top ET16 Series již na první pohled zaujme kompaktním, originálním provedením. Pohledem běžného uživatele jde v podstatě o bílý LCD monitor s netradičně řešeným stojánkem, který však v tenkém těle ukrývá veškerou výbavu desktopového PC. Podstavec počítače slouží zároveň jako držák na klávesnici, která může být společně s myší připojena jako volitelné vstupní zařízení. Díky 15,6palcovému dotykovému displeji si však v mnoha případech vystačíte pouze se šikovnými prstíky. Na zadní straně panelu je umístěna vyklápěcí úchytka pro snadné přenášení po bytě a počítače ze série Eee Top ET16 tak můžete používat, kdekoli se vám zrovna zachce.

Unikátní desktopový počítač s ošklivým logem na čele

Společnost Asus to se svou Eee rodinkou rozjíždí ve velkém, a přestože názvem připomíná českým uživatelům spíše plné plenky než výkřiky moderní techniky, rozhodně se nemá za co stydět. Po mininotebooku Eee PC, minidesktopu Eee Box a dvojici bezdrátových ovládačů Eee Stick hází patky s další zajímavou novinkou, která si určitě najde řadu příznivců.

Je libo přenosný počítač o velikosti tenkého LCD displeje, s nímž se skamarádí celá rodina?

HOLKA PRO VŠECHNO

Operační systém Windows XP Home nemusí každému vyhovovat a začátečníci se v něm mohou lehce ztratit. Společnost Asus speciální režim Easy Mode složený z přehledných a snadno přístupných nabídek s nejčastěji používanými aplikacemi. I naprostý laik tak dokáže jednoduše spustit potřebný program bez toho, aby klikáním na všechno možné nadělal neplechu v samotném systému. Součástí výbavy jsou rovněž předinstalované aplikace šité na míru dotykovému ovládání – např. SoftStylus pro rozpoznávání psaného písma nebo webový prohlížeč Opera Touch s možností brouzdání po internetu bez použití myši.

POHLED POD KAPOTU

První vlaštovky z nablýskané řady přenosných desktopů jsou modely Eee Top ET1602 a Eee Top ET1603, lišící se integrovanou a samostatnou grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD3450. Ve výbavě dále najdete procesor Intel Atom N270, 1 GB DDRII RAM, 160GB SATAII HDD nebo dva reproduktory. Nechybí možnost klasického ethernetového nebo bezdrátového (WiFi 802.11n) internetového připojení, dvojice USB 2.0 portů nebo čtečka paměťových karet. Po hardwarové stránce tedy rozhodně nejde o žádný zázrak, ale o to výrobce ani neusiluje – na běžnou práci a sjíždění internetu vystačí.

Nejčtenější