Peugeot 308 SW

redakce  |  Auta
peugeot 308 SW

Peugeot 308 SW byl na český trh uveden v červnu loňského roku. Svým vnitřním prostorem a pohodlím si brzy získal mnoho vyznavačů automobilového potěšení. Při pohledu z exteriéru dokázal Peugeot 308 SW harmonicky spojit expresivní a dynamickou přední část převzatou od verze 308 hatchback s originálním konceptem zadní části.

Prvek, jímž se tento model na první pohled odlišuje od ostatních vozů, je impozantní panoramatická prosklená střecha, která přesahuje až za druhou řadu sedadel a poskytuje otevřený výhled i cestujícím ve třetí řadě. Celková prosklená plocha automobilu tak dosahuje velikosti 5,58 m2. Interiér vyniká elegantními oblými křivkami, reprezentativním stylem a prostorností. Zvláštní pozornost byla věnována variabilitě vnitřního prostoru, díky které je možné snadno a rychle vůz přizpůsobit různým situacím. U vyšších úrovní výbavy jsou všechna sedadla ve druhé řadě samostatná, stejných rozměrů a lze je snadno vyjmout, což umožňuje vytvářet množství různých kombinací uspořádání interiéru kabiny.

Mimořádně nízký práh zavazadlového prostoru usnadňuje nakládání a vykládání předmětů. Objem prostoru pod krytem a s nesklopenými sedadly ve druhé řadě je až 674 litrů a při vyjmutých sedadlech pod střechu vozu až 2149 litrů. Peugeot 308 SW, který se může pochlubit také vynikající tuhostí struktury a tím nejlepším možným kompromisem mezi jízdními vlastnostmi a komfortem, tak dosahuje jízdních kvalit na úrovni těch nejlepších hatchbacků. V oblasti pohonných jednotek nabízí model 308 SW řadu výkonných, moderních a k životnímu prostředí ohleduplných motorizací. K dispozici jsou tři benzinové motory od 70 do 110 kW a tři dieselové HDI motory, z nichž dva jsou sériově vybaveny filtrem pevných částic FAP.

Nejčtenější