Pár slov úvodem

Dan Přibáň  |  
Dan Přibáň

Pozor! Tři, dva, jedna, teď… Test provázanosti papíru a virtuálna začíná. Ač máme internet velmi rádi a bez něj bychom nedali ve dvoučlenné redakci časopis vůbec dohromady, Facebookem a komunitními sítěmi obecně jsme kapku pohrdali. Přece jen jsou postaveny na faktu, že lidé o sobě „napráší“ i to, co nevědí, a kdyby se jich na totéž někdo zeptal při vyplňování dotazníku, zarazili by jej už u otázky na rodné číslo. Do svého soukromí si přece zasahovat nedají. Pak jsme si ale řekli, že nemůžeme kritizovat něco, co pořádně neznáme, a pokusně spustili stránky k akci, která možná způsobí, že VTM bude mít nového šéfredaktora, protože ten stávající zůstane kdesi uprostřed Afriky i se svým trabantem: www.facebook.com/TransTrabant.

Úspěch byl nečekaný a uznali jsme, že každý na sebe může žalovat, co chce, nikdo ho nenutí, a když nechce, může zůstat potichu, což také většina uživatelů dělá. I řekli jsme si, že nastal čas, aby VTM vstoupilo do zářivého světa plného temných zákoutí – do komunitních sítí – a založili jsme mu na Facebooku prezentaci www. tinyurl.com/VTM- Science. Konečně máme kam dávat zajímavosti a podivuhodnosti, o něž jsme se doteď dělili jen se stejně postiženými autory a čtenáři, které osobně známe. Hezky postaru, pomocí instantních komunikátorů.

Podstata experimentu tkví v otázce, kolik fanoušků VTM na Facebooku získáme, až časopis, který právě držíte v ruce, vyjde. Doufáme, že nás nezklamete a bude jich hodně. Pokud ne, pořád vám budeme věřit, že internet je váš druhý domov, jen vás tak neberou editorialy, což si nebudu vykládat osobně.

Nejčtenější