Osobní trenér v hodinkách

PETR PROŠEK  |  
Polar FT80

Pravidelně se potíte ve fitness centru a kýžené výsledky jsou stále v nedohlednu? Možná nastal pravý čas na koupi nového sporttesteru.

Měřiče tepové frekvence (tzv. sporttestery) se na našem trhu již zabydlely a v testech se s nimi nesetkáváme poprvé. Vlajková loď fitness řady firmy Polar se směle řadí mezi nejlepší kousky, jež jsou v současné době k dostání. S vysokou kvalitou souvisí pořizovací cena, která zdaleka není lidová. Slušivé hodinky Polar FT80 na první pohled zaujme moderním designem, díky kterému jej nebudete nosit pouze do fitness centra a ostudu vám neudělá ani v zaměstnání.

Černý pásek bez jakéhokoli přerušení přechází na samotné hodinky. Kvalitní konstrukci nelze nic vytknout, sporttester je vodotěsný do hloubky 50 m a jedinou výtku v této oblasti máme pouze k slabšímu kontrastu displeje. Ten lze zvýraznit dočasným podsvícením, i přesto by ovšem potěšilo více ostrosti. Tlačítka jsou umístěna na obou bocích hodinek – levé horní slouží pro zmiňované podsvícení, levé dolní pro funkce stop/zpět, pravé střední jako potvrzovací tlačítko a pravé horní a dolní pro pohyb v menu. Tlačítka se možná až příliš ztěžka mačkají.

Snadné ovládání

Prostředí není lokalizováno do češtiny (např. angličtina, němčina nebo francouzština), ale v balení nechybí podrobný český manuál, který veškeré funkce a nastavení podrobně popisuje. S novým Polarem se tak brzy skamarádí i úplní začátečníci. K tomu přispívá též inteligentně rozvržené menu, rozdělené do několika základních nabídek. Samotné hodinky by však ke zvýšení sportovního výkonu nestačily a v balení tak najdete i hrudní pás s elektrodami pro snímání tepové frekvence nebo vysílač WearLink pro přenos signálu do sporttesteru. Za zmínku každopádně stojí i speciální podložka FlowLink, která po zapojení do USB portu počítače, registraci na www. polarpersonaltrainer.com a instalaci aplikace Polar WebSync slouží pro komfortní přenos dat z hodinek do tréninkového profilu a obráceně. Polar FT80 se tváří jako fitness sporttester a jako takový jej využijete především ve fitness centru. Za nemalý příplatek lze dokoupit snímač na nohu (S1) nebo GPS snímač (G1), které jsou určeny pro měření rychlosti a vzdálenosti třeba při chůzi, běhu i jízdě na kole či na lyžích. I samotný sporttester bez zmiňovaných doplňků se každopádně postará o vaši kondici.

Na stránkách www.polarpersonaltrainer.com můžete zdarma spravovat vlastní tréninkový profil. Získáte tak přehled o svých výkonech, jednotlivé tréninky a výsledky testů můžete porovnávat.

Trénink pro každého

Kondiční a tréninkový program „Star“ uživatelům vytvoří tréninkový plán šitý na míru jejich aktuální kondice. S tím souvisí i test kondice či relaxační test, díky nimž jednoduše zjistíte, jak na tom po fyzické stránce jste. Sporttester samozřejmě pracuje s tepovou frekvencí a během tréninku neustále informuje, v jaké ze tří zón se zrovna nacházíte a zda právě třeba efektivně hubnete nebo se naopak zbytečně přetěžujete. Polar FT80 dokáže ohlídat předem danou zónu a upozorňuje na nežádoucí zvýšení či snížení tepové frekvence. Specialitou je kruhový posilovací trénink s přehledným grafem a odpočinkovým fázováním na základě tepové frekvence, s možností vytvoření vlastních tréninkových cyklů v profilu na PC. Začátečníkům naopak přijde vhod možnost zatížení podle stavu organismu.

Polar FT80

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ skvělý design  – vysoká cena
+ snadné ovládání  – méně citlivá tlačítka
+ stovka tréninkových záznamů v hodinkách  – slabší kontrast displeje
+ kruhový posilovací trénink s přehledným grafem  – nelze vytvářet profily pro více uživatelů
+ kondiční/relaxační test  
+ FlowLink  

VERDIKT:
Vynikající fitness sporttester se spoustou možností, jehož největší vadou na kráse je vysoká pořizovací cena.

HODNOCENÍ:

******


WEB: PolarShop CENA: 8.100 Kč

Nejčtenější