Origami v akci

PETR PROŠEK  |  Technika

Jízda na Vistě

Pakliže jste se ještě neskamarádili s operačním systémem Windows Vista, máte nejvyšší čas, jelikož HTC Shift nabízí Business verzi. Uvnitř najdete procesor Intel Stealey 800 MHz, 1 GB operační paměti a pevný disk s kapacitou 40 GB. K připojení dalších zařízení využijete USB 2.0 port nebo bezdrátovou technologii Bluetooth 2.0 a pomocí VGA portu HTC Shift jednoduše propojíte také s externím monitorem. K videokomunikaci poslouží barevná kamera s VGA CMOS senzorem.

Vše v jednom HTC Shift spojuje možnosti přenosného počítače s mobilem a nabízí tak vskutku zajímavé řešení pro všechny uživatele, kteří jsou neustále v pohybu, potřebují mít přístup ke všem důležitým datům a zároveň kontakt s ostatními spolupracovníky či obchodními partnery. Pokročilé funkce současných mobilních telefonů zajišťuje podpora čtyř pásem GSM/ GPRS/EDGE a tří pásem UMTS/ HSDPA, díky čemuž nechybějí ani tolik potřebné rychlé datové přenosy. K bezdrátovému internetovému připojení navíc poslouží i WiFi modul (802.11 b/g).

Ultramobilní počítač od společnosti HTC míří do Evropy a v ranečku si kromě buchet nese vpravdě skvostnou výbavu. Japonské origami vám sice nesloží, ale zato se chlubí praktickým nástrojem Origami Experience 2.0 od Microsoft u, který podstatně zjednoduší každodenní kancelářskou lopotu. Pokud vás HTC Shift uchvátil hned na první pohled stejně jako nás, raději se předem připravte na pořizovací cenu, jež zdaleka není lidová.

Snadno a rychle

Výrobce se ohání skutečně excelentní výdrží baterie a na jedno nabití slibuje až třídenní nepřetržité připojení k e- mailu. Velmi zajímavé je použití Origami Experience 2.0, jež umožňuje lepší přístup k veškerému důležitému obsahu (např. webový prohlížeč, RSS čtečka a přehrávač médií). Aplikace Origami Now zobrazuje na jediné obrazovce třeba nejnovější e-mailové zprávy, aktuální úkoly v kalendáři nebo předpověď počasí a technologie SnapVUE umožňuje stálý přístup k e-mailům, SMS zprávám, kalendáři či kontaktům bez nutnosti HTC Shift plně zapínat.

Do kapsy ne

Zatímco současné mobilní komunikátory bez problémů zapadnou do kapsy u těsných kalhot, u ultramobilních počítačů je třeba počítat s větší velikostí. Přece jen se předvádí s podstatně zajímavější hardwarovou výbavou, a tak rozměry 207×129×25 mm a hmotnost 800 g jistě nikoho nepřekvapí. Odměnou je sedmipalcový dotykový TFT LCD displej s rozlišením 800×480 px, zpod kterého se vysouvá plnohodnotná QWERTY klávesnice a obrazovku lze naklopit do polohy určené pro pohodlné ovládání. Kolem displeje je umístěno i několik funkčních tlačítek a malý touchpad.

Nejčtenější