Notebooky pro hráče

PETR PROŠEK  |  Technika
notebook

Koncepce notebooku pro hráče i přes dobrou hardwarovou výbavu zatím budí spíše rozpaky. Toshiba Qosmio X300 s operačním systémem Windows Vista Home Premium je skvěle vybavený herní notebook, ale v náročných hrách má stále co dohánět. Abychom mu dali pořádně zabrat, vyzkoušeli jsme mimo jiné akci Crysis Warhead – jeden z grafi cky nejhezčích a zároveň hardwarově nejnáročnějších titulů. S tou si na střední detaily poradil velice slušně.

Hardwarová výbava rozhodně není špatná, ostatně posuďte sami – procesor Intel Core 2 Duo T9600 (2,8 GHz), 4 GB RAM s možností rozšíření na 8 GB, dvojice SATA HDD s celkovou kapacitou 640 GB nebo grafi cká karta Nvidia GeForce 9800M GTX. Na ty nejnáročnější kousky to ovšem nestačí a rovněž zamrzí, že lesklý 17palcový displej nabízí rozlišení jen 1440×900 px. V době, kdy jsou na trhu Full HD notebooky, není tato hodnota u herního stroje nijak lákavá. Vzhledem k rozměrům (412×306×43/ 63 mm) a především vysoké hmotnosti (4,3 kg) nebudete Qosmio X300 často přenášet. I napájecí zdroj je velký a výdrž baterie se řadí mezi slabší články notebooku (film 77 min, hra 40 min). Ani design nemusí každému kápnout do noty – červeně podsvícené plochy a plamenný motiv nikoho nenechá na pochybách, že jde o herní počítač, ale plastové provedení působí dost lacině až pouťově. Klávesnice je lesklá, loví otisky prstů a obsahuje numerický blok. Výrobce nešťastně umístil levý dolní reproduktor (Harman Kardon), který si při hraní akčních titulů v oblasti kláves W, S, A, D zakryjete dlaní.

Pro: kvalitní obraz a zvuk, výkonný hardware, numerická klávesnice, dálkové ovládání v Express Card slotu Proti: nižší rozlišení displeje, pouťový vzhled, slabá výdrž baterie, vyšší rozměry a hmotnost, vysoká cena Hodnocení:*** Verdikt: za tak vysokou investici jsme čekali více muziky. Pokud kočujete s labutěmi, bude se vám nové Qosmio hodit do maringotky. Cena: 53 431 Kč Web: www.toshiba.cz Zapůjčil: Toshiba

Nejčtenější