Notebook k neutahání

PETR PROŠEK  |  
Acer Aspire Timeline 4810T

Sháníte cenově dostupný přenosný počítač s excelentní výdrží baterie? Otestovali jsme pro vás zástupce nové řady Acer Aspire Timeline, který se chlubí více než osmihodinovým pracovním nasazením.

Společnost Acer uvedla na trh novou řadu notebooků Aspire Timeline, jež za přístupnou pořizovací cenu nabízí excelentní výdrž. Do testu jsme vybrali model se 14palcovým LCD displejem s LED podsvícením (1366×768 px, 16:9), který je vybaven optickou mechanikou. Přesto si však zachovává kompaktnější provedení a rozměry 338×240×24/29 mm i hmotnost 1,9 kg se šestičlánkovou baterií jsou příjemné. Procesor Intel Core 2 Solo SU3500 na frekvenci 1,4 GHz není kdovíjaký pracant, což se projevuje i na výsledcích testů.

Notebook s operačním systémem Windows Vista Home Premium dále obsahuje 4 GB DD3 RAM, tradiční grafické řešení Intel GMA 4500MHD a 500GB SATA HDD a na běžnou práci vystačí. Do domácí sítě jej zapojíte prostřednictvím klasického ethernetového kabelu nebo WiFi modulu (802.11 b/g/ Draft-N), přičemž jako volitelné příslušenství rozhodně potěší 3G nebo WiMAX. Další konektivitu zajišťují tři USB 2.0 porty, HDMI, D-SUB nebo čtečka paměťových karet.

S výdrží nás notebook překvapil a při kancelářské lopotě (internet přes WiFi, texty, e-maily) vydržel v pohotovosti 8 hodin 40 minut, aniž bychom cíleně snižovali jas displeje. K tomu ostatně přispěl i speciální „Power Saving“ mod Aceru, který lze aktivovat pomocí dotykového tlačítka nad pololesklou klávesnicí.

Ta nechytá otisky prstů, díky mezerám se na ní dobře píše, ale výhradu máme ke zmenšeným směrovým klávesám, s nimiž se nám nepracovalo zrovna nejlépe. Naopak potěší možnost vypnutí touchpadu, který umožňuje například komfortní zoomování pomocí dvou prstů.

Nejnižší Vista skóre: Nejvyšší Vista skóre:
3,2 (grafika) 5,7 (disk)
PCMark Vantage: 1546
VÝHODY: NEVÝHODY:
+ excelentní výdrž baterie  – pouze jednojádrový procesor
+ atraktivní design  – nižší výkon
+ tenké provedení  – zmenšené směrové klávesy
+ nízká hmotnost  
+ volitelně 3G a WiMAX  

VERDIKT:
Acer boduje a notebooky Aspire Timeline nabízejí perfektní výdrž baterie běžným uživatelům, kteří nechtějí investovat do drahých cestovních modelů.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.acer.cz CENA: 19.385 Kč

Nejčtenější