Netbook v designu Ferrari - Acer Ferrari One

PETR PROŠEK  |  Technika
Prostě gadget

K životu je ve skutečnosti asi nepotřebujete, ale když vypadají opravdu tak dobře…

1) Kompakt se dvěma displeji – Samsung ST550

Nový 12,2Mpx kompakt Samsung ST550 se 4,6násobným optickým zoomem obsahuje dva LCD displeje – 1,5palcový na přední straně a 3,5palcový na zadní straně fotoaparátu. Zatímco přední slouží pro pohodlné pořizování autoportrétů, zadní využijete k běžnému fotografování a ovládání přístroje. Z praktických funkcí nechybí automatické rozpoznání scény, obličeje i úsměvu a videozáznam lze natáčet v rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu.

2) Hudba z internetu – Logitech Squeezebox Touch

Rodinku WiFi hudebních přehrávačů značky Logitech rozšiřuje nový model Squeezebox Touch, který hází úsměvy se 4,3palcovým dotykovým displejem a intuitivním ovládáním. Přístroj zapojíte do ethernetové i bezdrátové sítě, připojíte k vlastním reproduktorům a kromě přehrávání hudebních skladeb z domácí sbírky či internetu využijete barevný displej k registraci na Facebook nebo Flickr. K hudbě i fotografiím získáte též přístup přes USB port nebo slot na SD karty.

3) Multidotyková myška – Apple Magic Mouse

Jableční maniaci a majitelé operačního systému MacOS X Leopard mohou vyzkoušet bezdrátovou laserovou myš s technologií Multi-Touch. Ta má místo tlačítek a rolovacího kolečka pouze hladký dotykový povrch ke komfortnímu ovládání aplikací. Magic Mouse simuluje běžné klikání na obě tlačítka a posouváním jednoho či dvou prstů umožňuje pohodlné procházení internetových stránek. Komunikaci s počítačem zajišťuje technologie Bluetooth.

4) Multimediální smartphone – HTC HD2

Sexy mobil HTC HD2 s rozměry 121×67×11 mm a hmotností 157 g běží na operačním systému Windows Mobile 6.5 Professional a stejně jako HTC Hero obsahuje povedené prostředí HTC Sense. Dalším lákadlem je 4,3palcový kapacitní dotykový displej s rozlišením 480×800 px, který je stvořený pro multimediální orgie. Služba My Phone umožňuje na internetu zdarma zálohovat a synchronizovat soubory. Ve výbavě najdete i 5Mpx fotoaparát s autofokusem.

5) Netbook v designu Ferrari – Acer Ferrari One

Znakem „Scudetto Ferrari“ je ozdoben nový netbook od společnosti Acer. Víko v charakteristické červené barvě kryje 11,6palcový displej s LED podsvícením a rozlišením 1366×768 px. Kompaktní přenosný počítač (285×204×24/30 mm) se systémem Windows 7 Home Premium obsahuje dvoujádrový procesor AMD Athlon X2 L310 (1,2 GHz), 2 GB operační paměti s možností rozšíření na dvojnásobek, grafiku ATI Radeon HD3200 a pevný disk s kapacitou 500 GB.

Nejčtenější