Německo proti násilným hrám

P.Prošek  P.Tomek  P.Vachtl  |  Počítače

Obchodní konference v Second Life

Během posledních šesti měsíců založila Linden Lab nový tým se specializací na prodej a vývoj virtuálních produktů pro firemní zákazníky. Ve spolupráci s Intelem, IBM a dalšími společnostmi začalo v dubnu testování verze Second Life s pracovním názvem Nebraska, jež má mimo jiné sloužit právě k pořádání konferencí a obchodních setkání. Amanda Van Nuys, výkonná ředitelka pro podnikový marketing Second Life, vyzdvihuje především redukci nákladů za cestovné a pronájem prostor. V loňském roce pořádala IBM Academy of Technology ve hře Second Life Virtuální světovou konferenci pro 200 vrcholových inženýrů z celého světa a na této akci ušetřila zhruba 350 000 USD.

Placené herní služby na vzestupu

Zájem uživatelů o placené herní služby roste, což dokazuje i nedávný výzkum americké společnosti NPD Group. 20 % hráčů má předplaceny nějaké herní služby, ať už jde o klasické poplatky za on-line tituly, on-line stránky, měsíční předplatné pro stahování digitálních verzí her nebo Xbox Live Gold. Trh s placenými herními službami za poslední rok (1. kvartál 2008–1. kvartál 2009) dokonce stoupl o 18 %. Počet majitelů konzole Xbox 360 s placenými Gold účty vzrostl v tomto období o 24 %, přičemž Xbox Live má celkem zhruba 20 milionů uživatelů; 18 % hráčů navíc nakupuje hry přes Xbox Live Arcade a 10 % majitelů PlayStation 3 utrácí za digitální verze her na PlayStation Network.

Německo proti násilným hrám

first person

V sousedním Německu se bude brzy lámat herní chleba. Ministři vnitra všech šestnácti spolkových států se ostře postavili proti násilným videohrám a připravují zásadní kroky, jež mohou silně zahýbat tamním herním průmyslem. Před volbami na konci září projde hlasováním zákon, který nezakazuje pouze prodej násilných her, ale rovněž jejich vývoj na území celého Německa. To by pochopitelně způsobilo velké problémy všem tamním vývojářským studiím, mezi něž se řadí i Crytek, který má na svědomí například Crysis, jednu z nejlépe vypadajících first person akcí. Vedení Cryteku již dříve vyslovilo nesouhlas se zákazem násilných her v Německu a v souvislosti s tím se zmínilo i o možnosti přesunutí studia na území jiného státu. Hry s násilnou tematikou jsou německým papalášům již dlouhou dobu trnem v oku a situace se ještě více vyhrotila po letošním březnovém školním masakru v západoněmeckém Winnendenu.

Nejčtenější