Nečekané vychytávky

J. PETR  M. Tůma  P. PROŠEK  |  Technika

Závod s časem Race clock

vychytávky

Designér Ignacio Pilotto představil skutečně originální návrh obyčejných nástěnných hodin, které najdete takřka v každé domácnosti. Zapomeňte na klasické ciferníky a kýčovitý vzhled! Zde se po sněhobílé ploše prohánějí králík se želvou a běží svůj nekonečný závod s časem – hbitý králík jako vteřinová a líná želva jako minutová ručička v neustálém spěchu za hodinovou ručičkou s nápisem Race (závod). Hodiny jistě potěší každého milovníka drobného zvířectva.

Vařič pro zálesáky Field cooker

vychytávky

Na podivnosti jsme si ve „vychytávkách“ již zvykli, ale designér Stefano Santilli nám přesto vyrazil dech. Jakousi variaci na polní vařič upevníte na kmen stromu, na dřevěném prkénku nakrájíte houby, či upytlačeného králíka a vedle na pánvičce si všechno pěkně osmažíte. A pokud vás přejde chuť, můžete se o prkénko opřít a trochu si na procházce odpočinout. I když nevěříme, že se novinka rožšíří, nemohli jsme vás o tak neskutečně ošklivou zbytečnost prostě připravit.

Erotické ovladače SOM

vychytávky

Některé speciální herní ovladače SOM připomínají na první pohled kuchyňské roboty, ale skutečnost je na hony vzdálená. Tyto podivnosti totiž vášnivým uživatelům poslouží při hraní vybraných erotických titulů z japonské produkce a různé verze jsou tak určeny hráčům i hráčkám. Zařízení prý spolehlivě reagují na aktuální dění ve hře a s počítačem je propojíte pomocí USB portu. Testovat bychom je každopádně nechtěli – tolik odvahy jsme zatím neposbírali.

Moderní krasohled Kaleidoscope Dome Projector

vychytávky

Podivná černá koule není určena k věštěni ale ke zkrášlení stropu nebo stěn ložnice či dětského pokoje pestrobarevnou mozaikou. Jde totiž o moderní kaleidoskopický projektor s možností volné rotace a funkcí časovače na 30, 60 a 180 minut. Zařízení obsahuje čtyři již hotové barevné pláty, reprezentující čtyři roční období, a dva prázdné pro tvořivé jedince, na kterých si můžete zkusit vytvořit vlastní vzory. Nastavit lze též rychlost rotace.

Nejčtenější