Nahrávající televizor - GoGEN

PETR PROŠEK  |  Technika
1) Luxusní televizor LG SL8000, 2) Hudba v pohybu - Sony Walkman E440, 3) Pro náročné fotografy - Canon EOS 7D, 4) Hexbug - máme rádi zvířata, 5) Nahrávající televizor - GoGEN

1) Luxusní televizor LG SL8000

Skvostná LCD TV od LG Electronics vyniká tenkým provedením a hladkým povrchem, spojujícím obrazovku s černými okraji. Hloubka LG SL8000 je v nejtlustším místě 4,5 cm a povrchová úprava zvyšuje odolnost proti poškrábání. Televizor s Full HD rozlišením a technologií TruMotion 200 Hz má rychlost odezvy 2 ms a dynamický kontrastní poměr 150 000:1. Kromě HDMI nechybí Bluetooth či USB 2.0 pro připojení externích zařízení a podpora formátů DivX, JPEG a MP3.

2) Hudba v pohybu – Sony Walkman E440

Multimediální Walkman seženete v černém či červeném barevném provedení a s maximálně 16 GB interní paměti. Dvoupalcový QVGA LCD displej poslouží k prohlížení fotografií nebo videa a technologie Clear Audio, Clear Stereo a Clear Bass vylepšují kvalitu zvuku. Nechybí pětipásmový ekvalizér a výrobce slibuje třicetihodinovou výdrž při poslechu hudby a šestihodinovou při sledování videa. Má však klasický Walkman šanci v době multimediálních mobilů?

3) Pro náročné fotografy – Canon EOS 7D

Společnost Canon uvádí novou digitální zrcadlovku s 18Mpx CMOS snímačem, dvojicí procesorů DIGIC 4, možností natáčení Full HD videa a sekvenčním snímáním rychlostí 8 snímků/s. Model EOS 7D s rozměry 148×111×74 mm a hmotností 820 g se chlubí novým designem, rozsahem citlivosti ISO 100–6400 a 19bodovým autofokusem. Hledáček nabízí 100% pokrytí a nechybí třípalcový LCD displej se 160° pozorovacím úhlem.

4) Hexbug – máme rádi zvířata

Smartlife přináší na český trh robotická zvířata Hexbug (Micro Robotic Creatures) od společnosti Innovation First. Vybírat můžete z pěti barevných provedení a tří druhů, mezi nimiž nechybí píďalka, ploštice nebo krab. Každý robotek dostal do vínku jinou výbavičku – píďalku lze komandovat pomocí dálkového ovládače, ploštice běhá sama, vyhýbá se překážkám a reaguje na hluk a krab je citlivý na světlo a automaticky se ukrývá na temných místech, odkud jej vylákáte třeba tlesknutím.

5) Nahrávající televizor – GoGEN

Technologie Record Ready televizoru GoGEN umožňuje nahrávat cokoli z televize přímo na flash disk. Stačí pouze zasunout dodávanou flash paměť s kapacitou 4 GB do slotu USB umístěného na zadní straně televizoru a hned máte prostor pro asi dvě hodiny záznamu. Můžete použít i flash disk či externí hard disk s větší kapacitou. V modelové řadě televizorů GoGEN s rekordérem najdeme dva zástupce o velikosti 32“ a 26“ s rozlišením 1366×768 pixelů.

Nejčtenější