Nablýskané kino

PETR PROŠEK  |  Technika

Funkce, nebo design? Cena, nebo luxus? Záleží, co preferujete a co potřebujete.

Hodinky

Rádiem řízené

Citizen již desítku let prodává systém pohonu Eco-Drive, který je u modelu leteckých Pilot Radiocontrolled hodinek doplněný přijímačem rádiového signálu přesného času. Akumulátor je dobíjen solárním článkem ukrytým pod číselníkem. Číselník ve stylu leteckých přístrojů je doplněn stupnicemi pro navigační výpočty. Vyrábí se s titanovým a ocelovým pouzdrem.

Zahoďte kovové nože

Pokud krájíte ovoce a zeleninu kovovým nožem, zničíte tolik vitaminů a enzymů, jako byste ji povařili. Mezi kovem a dužninou totiž vzniká elektrické napětí. Krájet v kuchyni ale musíme. Řešením je použití keramicko- zirkoniového nože Ceratio. Tato novinka má čepel tvrdou téměř jako diamant, tedy 2× tvrdší než ocel, je prakticky neztupitelná, potraviny se na ni nelepí a co je hlavní – zachovává veškeré vitaminy.

Počítač do dlaně

Počítač do dlaně

Ultra Mobile PC Asus R50 s procesorem Intel Silverthrone 1,33 GHz a 1 GB RAM je vybaveno 5,6palcovým dotykovým LCD s rozlišením 1024×600 px a LED podsvícením. Na 323GB SSD disku najdete Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate. Nechybí WiFi 802.11b/g či HSDPA 3.5G. Mininotebook má rozměry 199×97×28 mm a hmotnost 520 g.

Stylový poslech

Stylový poslech

V limitované sérii Death Magnetic v podání skupiny Metallica jsou k dostání sluchátka Skullcandy Hesh a Lowrider. Oba modely mají zlacený 3,5mm jack konektor a se 40mm (Lowrider) a 50mm (Hesh) měniči zajišťují vysoce kvalitní poslech. Frekvenční rozsah 100–18 000 Hz mají obě sluchátka stejný a nejinak tomu je i se skládacím závěsem nebo měniči v DJ stylu (otočné o 90°).

Domácí kino

Nablýskané kino

Domácí kino LG HT33S nejen skvěle vypadá, ale 2.1 mikrosystém se díky technologii Virtual Sound Matrix ohání jasným HD zvukem, který by měl plně nahradit 5.1 soustavy. Zajímavým prvkem je rovněž upscalling na rozlišení 1080p při sledování klasických DVD filmů nebo možnost zapojení přehrávače iPod pomocí dokovací stanice.

Nejčtenější