Myška pro náročné

PETR PROŠEK  |  
Logitech Performance Mouse MX

Na koberci nebo parketách, a dokonce na skleněné desce stolu se bez problémů proběhne počítačová myš společnosti Logitech. Jen si za to představení nechá pořádně zaplatit.

Nechutně drahá myška Performance Mouse MX přebírá design povedeného modelu MX Revolution a přidává řadu zajímavých prvků. Vzhledem k vysoké hmotnosti a větším rozměrům je tato myš určena především pro desktopy a na cesty se moc nehodí. Díky ergonomickému provedení však skvěle padne do ruky (pouze pro praváky!) a brzy jí tak odpustíte i zmiňovanou hmotnost.

Součástí balení je nejnovější verze osvědčeného softwaru Logitech SetPoint, který využijete třeba k jednoduché volbě rychlosti kurzoru myši, libovolné konfiguraci tlačítek a dalšímu užitečnému nastavení. Po zapojení miniaturního přijímače do USB portu počítače a automatické instalaci ovládače každopádně můžete myš ihned používat. Výdrž baterie je podstatně delší než v případě MX Revolution a dobíjení probíhá přes microUSB port.

Největším lákadlem Performance Mouse MX je však nová technologie Darkfield Laser Tracking, díky níž můžete myš používat dokonce i na čirém skle. Logitech tak trumfuje technologii BlueTrack od Microsoftu, která si stejně jako Darkfield poradí se všemi možnými povrchy, ale na čirém skle ztrácí dech. Za pozornost stojí i možnost spárování přijímače s dalšími pěti myškami či klávesnicemi Logitechu s podporou nové funkce Unifying. Při práci opět oceníte dva scrollovací mody, přepínané drobným tlačítkem pod scrollovacím kolečkem, které po aktivaci palcového tlačítka zoomu poslouží rovněž v přibližovacím/ oddalovacím modu.

Logitech Performance Mouse MX

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ ergonomické provedení  – vysoká cena
+ technologie Darkfield  – velká hmotnost
+ miniaturní přijímač s funkcí Unifying  – pouze pro praváky
+ možnost dobíjení při práci  
+ dva scrollovací módy a zoomování  

VERDIKT:
Špičková myš ke stolnímu počítači s řadou praktických funkcí, s níž můžete pracovat i na skle. Jen musíte počítat s vysokou pořizovací cenou.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.logitech.com CENA: 3.390 Kč

Nejčtenější