Multimediální zklamání

PETR PROŠEK  |  
Asus O!Play HDP-R1

Podporu videozáznamů ve vysokém rozlišení nabízí v dnešní době řada přehrávačů. Dokáže Asus ukrojit z rostoucího koláče multimediálních nadšenců s první vlaštovkou z nové řady O!Play?

Asus vstupuje na pole multimediálních přehrávačů s lacině vypadající černou krabičkou o rozměrech 181×125×48 mm. Vzhledem k nižší pořizovací ceně bychom tento nedostatek nebrali vážně, ale O!Play HDP-R1 má mušek podstatně více. Předně neobsahuje žádný prostor pro interní pevný disk a nabízí pouze USB a eSATA/ USB porty pro připojení externího HDD nebo flashového disku, mezi nimiž lze pomocí přehrávače rovněž přenášet data.

Uživatelské rozhraní není lokalizováno do češtiny, ale jinak je povedeně uspořádáno. Zamrzí absence tištěného manuálu, který v balení najdete pouze v digitální podobě. O!Play HDP-R1 využijete k prohlížení fotografií, poslechu hudby (funkce Music Shuffle) i sledování videozáznamů a poradí si se širokou skladbou formátů (např. MP3, JPEG, BMP, AVI, DivX, Xvid, MKV). Nechybí podpora titulků, ale bez českých znaků trochu postrádá smysl.

Při procházení seznamu videí či fotografií potěší náhledy. Zařízení připojíte k televizoru pomocí kompozitního nebo HDMI kabelu. Přenos zvuku obstará klasické stereo nebo SPDIF. Přehrávač lze zapojit do ethernetové sítě, ale WiFi modul pro bezdrátové streamování chybí. Rovněž se nám nepodařilo zprovoznit přehrávání obsahu ze sdíleného adresáře na systému Windows Vista a je zarážející, že v manuálu najdete postup pouze pro stařičký Windows XP. Se síťovým diskem jsme každopádně neměli problém. Multimediální přehrávač O!Play HDP-R1 se příjemně ovládá, a přestože dálkový ovládač s přerostlými tlačítky nevypadá nejlépe, svou službu plní.

Asus O!Play HDP-R1

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ Full HD  – bez možnosti interního disku
+ povedené uživatelské rozhraní  – nepodporuje češtinu v titulcích
+ široká podpora formátů  – absence WiFi
+ eSATA port  – neobsahuje HDMI kabel

VERDIKT:
Odolné PDA pro práci v terénu osloví amatéry i profesionální uživatele. Je však třeba počítat s většími rozměry a vyšší cenou.

HODNOCENÍ:

**


WEB: www.asus.cz CENA: 119 EUR (3.200 Kč)

Nejčtenější