Multimediální všeuměl

redakce  |  Technika

I když si Dvico TViX M-7000A zaslouží za své výkony i design pochvalu, české titulky bohužel stále neumí.

Multimediální centrum v černé Dvico TViX M-7000A je nejnovějším přírůstkem do oceňované řady TViX, svým vzhledem kopíruje M-5100SH, a po stránce designu je tak podstatně zajímavější než předchůdce M-6500A. Výrazných změn je minimum, stále přetrvává problém se SUB titulky a výrobce to očividně vůbec netrápí. I přesto však jde o nejvybavenější multimediální přehrávač současnosti, který si poradí s řadou audio.

videoformátů či kodeků (MPEG- 4, MKV, MOV, MP3, AAC…), podporuje kamerový AVCHD a umožňuje prohlížení fotografi í v JPG formátu i přehrávání DVD videotéky ve formátech ISO/IFO. Pochvalu si zaslouží také menu lokalizované do češtiny, podpora českých znaků v titulcích nebo možnost úpravy fontů. Dvico TViX M-7000A pořídíte s pevným diskem o kapacitě až 1 TB, ale použít můžete i vlastní SATA HDD. Dvojice USB 2.0 portů poslouží k připojení dalších externích zařízení a pomocí jednoho USB 2.0 konektoru jej můžete propojit s počítačem.

S ohledem na možnost ethernetového zapojení do domácí sítě pravděpodobně raději sáhnete po tomto řešení, i když bychom stejně jako u modelu M-6500A ocenili vestavěný WiFi modul. Ten lze ještě s DVB-T tunerem dokoupit jako volitelné příslušenství, čímž však dochází k dalšímu nárůstu již tak vysoké ceny. Špičkové rozlišení 1080/24p si vychutnáte po propojení multimediálního centra s kvalitním Full HD televizorem prostřednictvím HDMI 1.3a, a přestože se nabízí i další možnosti, v případě M-7000A by to byl hřích. Z audiovýstupů tak rovněž neuvažujte o jiné možnosti než HDMI nebo optickém kabelu.

Pro: podpora českých znaků v titulcích, lokalizované menu, široká skladba formátů včetně MKV, MOV a ISO, volitelný DVB-T tuner Proti: velmi vysoká cena, absence WiFi v základní výbavě, problémy se SUB titulky Hodnocení: Cena: 12 947 Kč (bez HDD, DVB-T a WiFi) Web: www.tvix.cz Zapůjčil: Acomp

Nejčtenější