Multimediální nettop

PETR PROŠEK  |  
Acer AspireRevo R3600

Cenově zajímavý kompaktní stolní počítač vypadá na pohled jako ideální řešení pro rodinné multimediální orgie. Dokáže však Nvidia Ion vytáhnout dýchavičný jednojádrový Atom z bryndy?

Drobný stolní počítač Acer AspireRevo R3600 se jako první chlubí novou platformou Nvidia Ion. Uvnitř moderního plastového šasi s rozměry 18×18×3 cm ukrývá procesor Intel Atom N230 (1,6 GHz), grafický čip Nvidia GeForce 9400, 2 GB DDR2 RAM a 160GB SATA HDD s možností rozšíření na maximálně 4 GB operační paměti a hard disk s kapacitou 500 GB. Nové Revo obsahuje jeden eSATA a šest USB 2.0 portů, nechybí možnost zapojení do ethernetové či bezdrátové sítě a čtečka paměťových karet (4v1).

Velkým nedostatkem je absence optické mechaniky s nutností další investice do externího řešení. Počítač lze umístit na vratký stojánek nebo pověsit pomocí VESA držáku z výbavy na zadní stranu monitoru či televizoru. Propojení se zobrazovacím zařízením probíhá pomocí D-SUB nebo HDMI 1.3, jež poslouží rovněž ke kvalitnímu přenosu zvuku. Analogový výstup pro vícekanálové audio zde chybí. Acer AspireRevo R3600 běží na Windows Vista Home Premium, což jednojádrovému Atomu nijak nesvědčí a je třeba počítat s pomalejší prací v systému.

Z kancelářské lopoty do multimediální sféry vyzdvihuje nettop grafické řešení, jež se stará o plynulé přehrávání videa ve vysokém rozlišení 1080p. Přehrávání HD videa v internetovém prohlížeči je však kvůli Atomu nepoužitelné. V základní výbavě najdete obyčejnou drátovou myš a klávesnici bez numerického bloku. Zajímavým bonusem je speciální gyroskopický ovládač, který ovšem více než pro hraní her využijete jako citlivé ukazovátko pro pohodlnou práci s Windows Media Center.

Acer AspireRevo R3600

Nejnižší Vista skóre: 3 (procesor)
Nejvyšší Vista skóre: 5,9 (grafika)
PCMark Vantage: 1180

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ plynulé přehrávání Full HD videa  – absence optické mechaniky
+ malé rozměry i spotřeba  – procesor brzdí celý systém
+ tichý provoz  – nestabilní stojánek
+ VESA držák  

VERDIKT:
Kompaktní PC zůstává na půli cesty mezi rodinným pracovním/internetovým strojem a multimediálním HTPC. Pakliže splňuje vaše požadavky, není co řešit!

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.acer.cz CENA: 11.990 Kč

Nejčtenější