Monitor do kanceláře

PETR PROŠEK  PETR TOMEK  |  Technika
monitor do kanceláře

Komfortní monitor od LG je vhodný spíše na kancelářskou práci. Počítačové hry mu nijak zvlášť nesvědčí.Společnost LG Electronics obohatila nabídku klasických LCD monitorů zbrusu novým kouskem, který propojíte s počítačem prostřednictvím USB portu. Samozřejmě nechybí ani tradiční DVI-D nebo D-SUB, ale LG Flatron L206WU je určen především těm uživatelům, kteří jej připojí jako druhý monitor a nechtějí řešit, zda jim takový komfort grafická karta vůbec umožňuje. Dvacetipalcový model s nativním rozlišením 1680×1050 px provádí po připojení k USB automatickou instalaci driverů (testováno bez problémů na Windows XP i Vista).

O další nastavení se již postaráte sami a jednoduše určíte, zda nový Flatron využijete třeba jako rozšíření současné plochy. Propojení pomocí USB umožňuje integrovaný grafický čip DisplayLink a díky třem USB portům v zadní části panelu můžete dohromady pospojovat až šest monitorů s touto technologií. Nutno však zdůraznit, že zde chybí podpora 3D, a tak na hraní her přes USB rovnou zapomeňte.

LG Flatron L206WU má ostatně na kahánku už při spuštění videa v okně a současné práci s několika dalšími aplikacemi. Každodenní kancelářskou rutinu a brouzdání po internetu každopádně zvládá znamenitě. Body dále ztrácí kvůli nesmyslné kombinaci bílé a černé barvy. Zatímco přední část panelu je leskle černá a na její design si rozhodně stěžovat nemůžeme, zadní strana je v bílém provedení a stejnou barvu má i podstavec. Pochválit musíme ergonomii a vysoký kontrastní poměr 5000:1. LG Flatron L206WU je jasný a příjemně se s ním pracuje i při propojení přes USB, každopádně při testování akčních her měl občas k uváděné 2ms odezvě hodně daleko. Jako doplňkový monitor v kanceláři jej přesto můžeme jen doporučit.

Plusy: připojení přes USB, kontrast, jas, barevné podání, uživatelský komfort Minusy: černý panel vs bílý podstavec, pouze na kancelářskou rutinu Cena: 8000 Kč Hodnocení:*** Web: www.lge.cz Zapůjčil: LG Electronics

Nejčtenější