Mobil pro hráče

PETR PROŠEK  |  Technika
Mobil pro hráče

Kdo si hraje, nezlobí!

Společnost Sony Ericsson představila nové mobilní telefony, mezi nimiž vedle přístroje s integrovaným 8,1Mpx fotoaparátem zazářil i na první pohled nenápadný model z nové řady Fun. Tento kousek bude v České republice k dostání v černém barevném provedení a v říjnu tohoto roku potěší především mladší uživatele.Jde totiž o první „SonyErik“, který je zaměřený primárně na mobilní hraní.

HRY DO KAPSY

Zbrusu nový mobilní telefon s modelovým označením F305, rozměry 96×47×15 mm a hmotností 98 g potěší kompaktní, vysouvací konstrukcí a výrobce jej předvádí ve dvou barvách. Pokud vás však zaujme bílé provedení, budete si muset nechat zajít chuť. Do našich luhů a hájů zavítá pouze černoušek, ozdobený TFT LCD displejem s rozlišením 176×220 px, 262 tisíci barev a dvoupalcovou úhlopříčkou. Hrám by jistě slušelo větší a detailnější okénko, ale výrobce zde sází na zcela jiného koně. Je libo vestavěný pohybový senzor?

OVLÁDÁNÍ POHYBEM

Sony Ericsson klade důraz na komfortní ovládání a není se čemu divit. Právě to totiž patří mezi nejdůležitější prvky a u herního mobilu jde o naprostou nutnost. Jakmile je ovládání vyřešeno špatně, radost ze hry samotné se vytrácí, což platí i v případě klasických počítačových či konzolových titulů. Stylový směrový prvek a dvojice speciálně vyhrazených tlačítek nad displejem v dnešní době již nikoho nepřekvapí. Mnohem zajímavější je již zmiňovaný pohybový senzor, díky němuž můžete některé hry ovládat pouhým pohybem přístroje – např. Bowling, Bassfishing nebo Jockey. Řádit navíc můžete i s telefonem v horizontální poloze, kdy dojde k automatickému přetočení displeje.

Mobil pro hráče

OD KAŽDÉHO TROCHU

Pro dosažení lepšího zážitku je Sony Ericsson F305 vybaven stereoreproduktory a nechybí ani klasický Stereo Headset HPM-60. Podle oficiálních informací vydrží na jedno nabití až osm hodin hraní a mnohým jistě přijde vhod i přídavná baterie CPP-100, jež má být dostupná v průběhu čtvrtého čtvrtletí tohoto roku, můžete ji nosit na klíčence a v případě potřeby připojit k vyčerpanému mobilu. Opomenout každopádně nelze ani ostatní výbavu – např. dvoumegapixelový fotoaparát, stereo FM rádio s RDS, hudební přehrávač (podpora formátů MP3, AAC, AAC+, eAAC+), funkci TrackID pro rozpoznávání hudby, podporu paměťových karet Memory Stick Micro nebo vyměnitelné Style-up kryty.

Nejčtenější