Mini pro Kalifornii

JAN HORČÍK  |  Technika

I ekologické samohyby musejí být především krásné.

Mini pro Kalifornii

Mini pro Kalifornii

Pět set kusů automobilů Mini Cooper předělaných v Německu na elektromobily bude dodáno do Kalifornie. Prozatím ještě tomuto plánu nedala požehnání automobilka BMW, která značku Mini vlastní, ale to je údajně už pouhá formalita. BMW si tak bez jakékoli investice ověří zájem o malé elektromobily. Už delší dobu se mluví o tom, že připravuje oživení svého modelu BMW Isetta v podobě elektromobilu.

Mitsubishi i MiEV

Japonský klub elektromobilistů nedávno otestoval elektromobil Mitsubishi i MiEV. Cesta z Tokia do Hokkaidó měla název Challenge and Charge. Výsledky testu jsou následující: ujetá vzdálenost 858,7 km, využito 85,65 kWh energie, vyprodukováno 35,12 kg CO 2, cena elektřiny 16,94 dolarů. Benzinové auto by spotřebovalo 75,3 l benzinu, vyprodukovalo 174,6 kg CO 2 a palivo by stálo 121,34 dolaru.

Elantra Hybrid detailně

Elantra Hybrid detailně

První hybridní automobil značky Hyundai bude využívat lithium- polymerové baterie společnosti LG Chem, které jsou oproti li-ion bateriím levnější, nabízejí vyšší kapacitu a větší počet dobíjecích cyklů. Hyundai Elantra Hybrid bude zprvu prodáván pouze v Jižní Koreji. Půjde o světově první hybrid na plyn (LPG), hlavní motor má objem 1,6 l, doplňuje ho 15kW elektromotor. Emise automobilu jsou 103 g/km.

Nice MyCar pro města

Nice MyCar pro města

Dojezd malého elektromobilu pro dva má být 60 km při maximální rychlosti 60 km/h. Nabídne například USB přípojku pro MP3 přehrávač, elektrická okna a zrcátka, satelitní navigaci, místo pro notebook a další vychytávky. V Británii by se do prodeje měl elektromobil MyCar dostat už během letošního podzimu za 8995 liber, tedy v hrubém přepočtu asi 266 000 Kč.

Stella od Subaru

Stella od Subaru

Automobilka Subaru využila summitu G8 v japonských městech Hokkaidó a Toyako k představení prototypu nového elektromobilu. Využívá elektrický pohon z předchozího konceptu Subaru R1e a kombinuje jej s existujícím modelem Stella. Výsledkem je praktičtější pětidveřové auto. Stella nabízí dobití li- ion baterií na 80 % za 15 minut při použití rychlonabíječky, jinak přes noc doma. Maximální rychlost je 100 km/h a dojezd 80 km.

Nejčtenější