Medici trénují na Wii

P. PROŠEK  Z. ODEHNAL  |  Počítače

Medici trénují na Wii

Trénink začínajících chirurgů může zásadně změnit nový software pro Wii, který připravují lékaři z Banner Good Samaritan Medical Center v arizonském Phoenixu. Kanal Kahol a Marshall Smith zjistili, že medici hrající na nové konzoli od Nintenda mají mnohem lepší výsledky s nástrojem ProMIS, simulujícím skutečné chirurgické zákroky. Výzkumu se zúčastnilo osm neatestovaných lékařů, kteří se těsně před výkonem oháněli gyroskopickým ovládačem Wiimote a poté získali téměř o polovinu vyšší skóre než ostatní. Z testu dále vyplývá, že ideální jsou pro tyto účely hry, jež vyžadují drobné, přesné pohyby – např. Kororinpa, kde je třeba provést kuličku bludištěm.

On-line masakr

Moderní onlinovky patří mezi nejnávykovější tituly a mohou lehce přerůst přes hlavu. To je ostatně i případ ruských hráčů oblíbené Lineage II, jejichž hádky ve virtuálním prostředí přerostly ve rvačku a následnou vraždu v reálném světě. Členové dvou gild si vjeli do vlasů, a jakmile jeden z nich poslal na věčnost avatara svého soka, dohodli se na vyrovnání účtů se vším všudy. Rozzuřený 22letý hráč se pak rval takovým způsobem, až jeden z účastníků zemřel při převozu do nemocnice. Podobně dopadla i další potyčka ruského a ukrajinského hráče a dvacetiletý hráč zabil svoji babičku, když jej vyrušila od hry a oznámila mu, že je čas oběda. Hrajte s rozumem!

Na virtuálních tratích

Někteří závodníci formule 1 se na další klání připravují ve společnosti oblíbené závodní série Gran Turismo. Jarno Trulli z Toyoty nebo Kazuki Nakajima ze stáje BMW tak před některými závody usedají k herní konzoli, aby si alespoň virtuálně připomněli okruh, po kterém se už dlouho neproháněli a nemohou si jej pořádně projet ve skutečnosti. V popředí zájmu ovšem není pouze Gran Turismo, ale i další povedené závodní série.

Nejčtenější