Manažerský všeuměl

redakce  |  Technika
Mobilní telefon

Mobilní telefon, se kterým se neztratíte na firemních poradách ani v džungli velkoměsta.

Nový mobilní telefon Nokia E71 je dalším přírůstkem do finské rodinky Eseries a potěší především manažery a vytížené podnikatele, kterým pomůže lépe zvládnout kancelářskou lopotu.

Nástupce úspěšného modelu E61 padne pěkně do dlaně a slibuje příjemné ovládání, byť na první pohled vypadá trochu širší. S rozměry 114×57×10 mm a hmotností 127 g se však lehce schová do kapsy i s elegantním pouzdrem, které je součástí základní výbavy.

Výrobce nepatrně zmenšil displej, ale i na to si brzy zvyknete, neboť 2,36palcové okénko s rozlišením 320×240 px a 16 miliony barev je skvěle čitelné i na ostrém slunci. Pokud zrovna neměníte Nokii E61 za novější kousek, na plnohodnotnou QWERTY klávesnici si budete muset chvíli zvykat, ale jakmile si malé klávesky dostatečně osaháte, nedáte ji dobrovolně z ruky. Práce s Nokií je svižná, a to se netýká pouze textové komunikace či editace dokumentů. Pod displejem najdete tlačítka pro rychlý přístup k telefonnímu seznamu, kalendáři i elektronické poště a za zmínku stojí rovněž aplikace HomeScreen 1.0, jež umožňuje přepínat mezi dvěma režimy hlavní obrazovky. Mobil si poradí ve čtyřech pásmech GSM, dvou pásmech UMTS, podporuje EDGE či HSDPA a v zásobě má i WiFi 802.11b/g. S konektivitou nebudete mít žádný problém a na své si přijdete i s multimediálním přehrávačem, 3,2Mpx fotoaparátem s LED bleskem nebo GPS čipem, díky kterému vám mobilní telefon poslouží jako navigační zařízení. Finové nás potěšili i možností internetového volání.

Pro: kvalitní konstrukce a displej, skvělé ovládání a výdrž, 2GB microSD ve výbavě, režimy hlavní obrazovky
Proti: větší displej by neškodil
Cena: 11 490 Kč
Web: www.nokia.cz
Zapůjčil: Nokia

Nejčtenější