Malý velký hudební nářez

PETR PROŠEK  |  Technika

Sháníte reprosystém, který by vám neobsadil celý pokoj a zároveň zaručil kvalitní zvukovou reprodukci při herních seancích nebo poslechu oblíbené hudby? Vybrali jsme pro vás dvojici 2.1 reproduktorových systémů, jež přes poměrně malou velikost překvapí vysokým výkonem. Ještě teď nám zvoní v uších…

Logitech Z 4

Logitech

Logitech nezapomíná ani na jablečné maniaky a reproduktorový systém Z4 seženete ve dvou barevných provedeních (černé a bílé).I když luxusní kousky tohoto výrobce často chválíme za design, tentokrát musíme udělat výjimku. Reprosystém Logitech Z 4 se po této stránce bohužel moc nevydařil.

S trochou snahy si jej dokážeme představit na pracovním stole, ale do obývacího pokoje bychom s ním rozhodně nepočítali, což platí v případě subwooferu, dvou satelitů na obdélníkovém stojánku i ovládací jednotky. Zatímco I-Trigue L 3800 zdobí nenásilné logo Creative, tyto satelity trpí s logem Logitechu a nevkusným nápisem Z 4. Zapojení reprosystému je stejně triviální jako v případě testovaného Creative a zvládne jej i naprostý laik.

Ovládací jednotka postrádá možnost okamžitého ztišení (mute), ale zato obsahuje vlastní ovládací kolečko pro úpravu hlasitosti a basů. Ani zde pak nechybí konektor pro připojení sluchátek nebo hudebního přehrávače. S dálkovým ovládáním ale tentokrát nikdo nepočítal, což může být pro některé uživatele rozhodujícím faktorem. Každý ze satelitů se chlubí 8,5 watty, subwoofer 23 watty (RMS) a frekvenční rozsah činí 35 Hz až 20 kHz. Přestože nám přišlo, že Z4 má výraznější basy, celková kvalita zvukové reprodukce dopadla hůře.Při vysoké hlasitosti předvádí mírně praskající výšky a basy, které začínají nepříjemně dunět již na úrovních, kde je Creative I-Trigue L 3800 ještě v plné síle. Logitech Z4 není špatný systém, ale rozdíl v kvalitě i vyšší pořizovací cena hovoří pro konkurenci.

Plusy: hutné basy, ovládací jednotka s jack konektorem Minusy: zvuk není tak bohatý, při vysoké hlasitosti zlobí výšky i basy, nepovedený design Cena: 2590 Kč Hodnocení: Web: www.logitech.com

Creative I-Trigue L3800

Creative

Testovaný reprosystém s hliníkovými satelity zaujme futuristickým designem, kombinujícím černé a stříbrné prvky.I- Trigue L 3800 od firmy Creative jednoduše poskládáte a propojíte s počítačem nebo hudebním přehrávačem prostřednictvím jack konektoru, který je umístěn též na černé ovládací jednotce. Zde najdete i výstup na sluchátka, tlačítko pro okamžité ztlumení (mute) nebo kolečko určené k ovládání hlasitosti či basů.

Kromě zmiňované stanice disponuje I-Trigue L 3800 drobným dálkovým ovládačem pro úpravu hlasitosti či přeskakování skladeb. Creative nezklamal, ani co se samotné zvukové reprodukce týče, a se systémem I-Trigue L 3800 s frekvenčním rozsahem 30 Hz až 20 kHz si budete libovat nejen při poslechu hudby, ale rovněž při sledování filmů či hraní her. Má podstatně živější podání než konkurenční model od Logitechu, oceníte i skutečně jemné detaily a budete mile překvapeni, jak kvalitní hudbu vám může nabídnout 2.1 reprosystém s 9 watty na každý ze dvou satelitů a 30 watty na subwoofer (RMS).

Pro dravější zvuk a větší celkový rozsah hlasitosti počítejte s tím, že naplno si I-Trigue L 3800 v paneláku asi jen tak nepustíte. Ani tento systém není zcela bez chybičky, a přestože basový nářez zvládá bez problémů, s výškami je to už trochu slabší a při vyšší hlasitosti trochu chrastí. Pokud ale sháníte kvalitní 2.1 reproduktorový systém za přijatelnou cenu a nechcete hned roztančit celý sál, nenechte si Creative I-Trigue L 3800 ujít.

Plusy: futuristický design, živé a detailní zvukové podání, dálkový ovládač, ovládací jednotka s jack konektorem Minusy: výšky by si zasloužily stejnou pozornost jako basy Cena: 2700 Kč Hodnocení: Web: www.creative.com

Nejčtenější