Luxusní smartphony

PETR PROŠEK  |  

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady táhnou proti iPhonu. Pro všechny náročné mobilní maniaky jsme otestovali dva žhavé smartphony s operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional a širokou nabídkou užitečných aplikací. Oba nablýskané mobily vám trochu provětrají šrajtofl i a budete je několikrát denně zbavovat otisků prstů, ale ani tak na ně nedáte dopustit. Jde totiž o současnou mobilní špičku a záleží jen na vás, zda zvolíte čistě dotykové ovládání a multimédia, nebo oceníte plnohodnotnou hardwarovou klávesnici a plné pracovní nasazení.


HTC Touch Pro

HTC touch pro

Jakmile začnete s HTC Touch Pro pracovat, zaskočí vás vysokou hmotností (165 g) a naditým bříškem (102×51×18 mm). Pokud se však věnujete časté e-mailové komunikaci, rozesíláte spoustu textových zpráv a mobil je pro vás každodenním pracovním pomocníkem, rádi mu odpustíte především díky hardwarové QWERTY klávesnici, která se vysouvá z levého boku přístroje, je podsvícená a pohodlně se na ní píšou i delší texty. Již tak povedený vzhled vylepšuje kvalitní 2,8palcový displej s krásným rozlišením 480×640 px. Praktické dotykové rozhraní TouchFLO 3D na operačním systému Windows Mobile 6.1 Professional servíruje snadný přístup k mnoha užitečným funkcím, ale často budete sahat i po stylusu, který je naštěstí ukrytý v těle přístroje. Uvnitř najdete 528MHz procesor, úctyhodných 288 MB RAM i 512 MB ROM, ale 4 GB vestavěné paměti u modelu Touch Diamond zde nahrazuje pouze slot na paměťové karty microSD. Poradí si ve čtyřech pásmech GSM, podporuje GPRS nebo EDGE a nezalekne se ani UMTS, HSDPA nebo WiFi. Díky asistované GPS se s ním neztratíte ani na cestách. Integrovaný 3,2Mpx fotoaparát s autofokusem se však s konkurenční výbavou opravdu nemůže srovnávat.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ jemný displej  – větší tloušťka a hmotnost
+ hardwarová klávesnice  – „pouze“ 3,2Mpx fotoaparát
+ TouchFLO 3D  – žalostně málo úložného prostoru
+ úctyhodný náklad operační paměti
 
HODNOCENÍ:

****

 

WEB: www.htc.cz CENA: 14 999 Kč

Samsung Omnia

samsung omnia

DDo boje s jablečným iPhonem vyráží i společnost Samsung a předvádí elegantní mobilní telefon s modelovým označením i900. S rozměry 112×57×13 mm jde o trochu větší placku než u komunikátoru HTC Touch Pro. Omnia se dále chlubí větším 3,2palcovým displejem, ale rozlišení 240×400 px při 65 tisících barev jí sráží drahocenné body. Ovládání je velmi pohodlné a intuitivní a výrobce si s uživatelským rozhraním TouchWiz natolik věřil, že do těla přístroje nezastrčil stylus, který tak musíte nosit na poutku. Řada běžných funkcí, včetně volání či psaní textových zpráv, je uzpůsobena právě ovládání prsty, což podtrhuje i možnost umístění vybraných aplikací na hlavní displej.

Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional ale není zcela upraven pro prstoklady, takže se občas bez stylusu neobejdete ani v případě Omnie. Práci vám zpříjemní úprava hlavní obrazovky pomocí widgetů, vibrační odezva i svižné reakce. Samsung Omnia je vybaven 624MHz procesorem, 128 MB RAM, 256 MB ROM, 8 GB integrované paměti (lze pořídit i 16GB verzi) a slotem pro microSD/microSDHC karty. Jako multimediální mobil poslouží přímo skvěle, což dokazuje i kvalitní 5Mpx fotoaparát s autofokusem. Baterie vydrží přes čtyři dny běžné zátěže a v základní výbavě nechybí praktický držák do auta pro využití k navigaci.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ 5Mpx fotoaparát  – větší rozměry
+ TouchWiz  – stylus pouze na poutku
+ vibrační odezva  – málo citlivý displej
+ widgety
+ bohatá paměťová kapacita
 
HODNOCENÍ:

****

 

WEB: www.samsung.cz CENA: 13 999 Kč

Nejčtenější