Kulečníkový stůl pro Enterprise

P. PROŠEK  v. loušová  |  Design
 kulecnikovy stul

Kulečníkový stůl pro Enterprise G-1

Designéři si často lámou hlavu, jak by měl vypadat nový kávový set, kterak zkrášlit další řadu televizorů nebo jaký tvar židlí je nejvhodnější na zahradní party v blízkosti záhonku s tulipány.Předmětů či zařízení, které se těší velké oblibě mnohých inovátorů, je velké množství, ale některé jsou zcela neprávem opomíjeny.Pravidelní čtenáři VTM si možná vzpomínají na moderní stolní fotbálek 11 – the beautiful game, který jsme představili v květnovém čísle loňského roku. A další společenskou a tentokrát i sportovní hrou je kulečník, jehož next-gen verzi má na svědomí australská firma Nottage Design.

Tvrzené sklo

Na kulečníkovém stole G-1 na první pohled zaujme skleněná deska, která zde nahrazuje tradiční materiál, potažený speciálním plátnem. Designéři z Nottage Design použili tvrzené sklo Starphire o tloušťce 15 mm, které je čtyři- až šestkrát odolnější než klasické sklo. Ptáte se, jak je možné hrát na skleněné desce, která se vlastnostmi zcela liší od plátna, jež je nedílnou součástí každého kulečníkového stolu? Přirozený pohyb zajišťuje patentovaný film zvaný Vitrik, který se na rozdíl od plátna neopotřebovává. Plochu stačí občas přetřít mokrým hadříkem a jednou za půl roku vyčistit speciálním přípravkem, který zakoupíte společně s kulečníkovým stolem.

Moderní konstrukce

Pokud by designéři umístili skleněnou desku do masivního dřevěného rámu, působila by spíše rušivým dojmem. Velkých změn se tedy dočkala i samotná konstrukce, která podtrhuje celkový moderní vzhled. Vybírat můžete z různých barev rámu, stejně jako odlišných odstínů Vitriku, včetně efektu námrazy, kdy koule jezdí jakoby po ledě.

Nejčtenější